postcd

Jak by se měly recyklovat skleněné láhve od oleje?

třeba u plastových se to nemá dávat do plastů když je to zevnitř od oleje

Nejlepší odpověď
lota

Měly by se recyklovat asi stejně jako všechny zevnitř znečištěné láhve – vymýt.

Další odpovědi
cochee

No a u skleněných asi totéž, vymýt saponátem. Otázkou je, jestli jsme ochotni kvůli recyklaci, ze které osobně nic finančně zajímavého nemáme, ještě vrazit prostředky navíc za saponát a teplou vodu.

ratava

Stejným způsobem,jako plastové- umýt vodou a jarem a vhodit do příslušného kontejneru…

Pepa25

U skleněných to IMHO není tak choulostivé, stejně jako kovy nakonec projdou ohněm … Oleji znečistěné materiály nepatří do papíru a plastů.
Do skla pokud vím nepatří jen zrcadla a drátosklo.

Drap

U recyklace skla nemá jeho znečištění v podstatě na ni vliv.. Vše probíhá za hodně vysokých teplot.

Funna

cochee…to je trochu krátkozráký názor „jestli jsme ochotni kvůli recyklaci, ze které osobně nic finančně zajímavého nemáme“…žiješ heslem sobců Po nás potopa?…nechci tu tu pro své potomky zanechat kvůli koruně smetiště a vytěženou Zemi…

cochee

Nežiju. My sami doma (a i u mě v práci) celkem pečlivě recyklujeme. Ale dáváme tam čisté odpadky. Pokud sním tvarohový sýr z kelímku, v hodnotě několika haléřů (ten kelímek) , tak – s tím, že vyhozený kelímek má být čistý – opravdu nebudu pouštět teplou vodu a kapat na to Jar nebo co a umývat to jak pošuk. Ať se chovají ekologičtěji výrobci toho sýra a použijí obalový matroš, u kterého nebude vadit vyhození na skládku, kde se kelímek beze zbytku a v krátkém čase rozloží. Prostě si myslím, že míč v tomto okamžiku není na mé straně kurtu.