jak by se měl zachovat lékař který je slušně vyzván pacientem k biochemickému vyšetřeni krve?

Nejlepší odpověď
hanulka11

měl by mu napsat žádanku do laboratoře

Další odpovědi
Pájo

O tom, zda je nutné pacientovi udělat biochemické vyšetření krve, rozhodne sám lékař. Věřím, že to pro pacienta rád udělá. Může však Vaše pojetí „řízení léčby“ /i přes to, že jej slušně požádáte/ odmítnout, pokud to uzná za vhodné (na základě podkladů, které o Vás – jako o pacientovi – má)… to z něho nedělá „špatného lékaře“. Lékař je VŠ připravený, praxí prověřený a častokrát i notnou mírou intuice obdařený člověk, který vždy rozhodne, jak Vás bude léčit… nelze mu ale něco přímo diktovat nebo se tu snažit předesílat, „jak by se (podle Vás) měl zachovat“!

venkovan

Měl by vysvětlit proč se tak či onak rozhodl. Pokud s ním nesopuhlasíte, máte právo jít k jinému. nebo si to vyšetření nechat udělat na dobré soukromé klinice. Trvá to jen několik minut a často to umí i bez odběru krve a vysledek je okamžitě.
Není co řešit.