Rokio

Jak by se měl chovat správný dospělý člověk?

Jaké by měl mít vlastnosti správný člověk, který dosáhl věku osmnácti let?

Nejlepší odpověď
marci1

Dospělý člověk by hlavně měl dokázat nést plnou zodpovědnost za své činy; a nést zodpovědnost i za jiné lidi jemu svěřené. 🙂

Další odpovědi
Drap

Měl by se chovat právě jako dospělý. Bohužel, někteří se to nenaučí do smrti.

Psychotic

Tak, jak uzná za vhodné.

Žijeme ve svobodné společnosti, kde splňovat společenská očekávání je dobrovolné. Tudíž dospělý člověk „by se měl“ chovat tak, jak mu to dělá dobře. Do toho patří i počítání s kritikou a souzením od ostatních lidí a vyrovnání se s ním.

Což samozřejmě neznamená, že společenská očekávání neexistují. Jak nám třeba Drap už ukázal, někteří stále věří, že jejich subjektivní názory na vhodné chování jsou jakýmsi standardem pro všechny ostatní a kdo se nechová dle jeho soudu dospěle, chová se špatně a měl by se „naučit“, jak jednat správně, jinak není dospělý.

Ale tak už to bývá 🙂

bolak

Asi jako já, já jsem učebnicový příklad dospěláka.