Kelt

Jak by se daly využít použité respirátory?

Po určité době už neplní funkci, tak by se měl respirátor vyměnit. Takže dávat ho na obličej asi ne, ale tvar, materiál, třeba by se to dalo využít. Máte nápad, nebo zkušenosti? Děkuji.

Nejlepší odpověď
marci1

Nedají se již použít. Jelikož se jedná o zdravotnický materiál, po použití vyhodit do kontejneru, nejlépe v pevně uzavřeném plastovém sáčku. 🙂
Roušku či respirátor opatrně sundejte a vyhoďte do komunálního odpadu. Ministerstvo zdravotnictví navíc doporučuje vložit ji do plastového sáčku, který pevně zavážete. Nezapomeňte si pečlivě umýt ruce mýdlem nebo použít dezinfekci.

https://udrzi­telnyzivot.cz/jak-spravne-likvidovat-pouzite-rousky-a-respiratory-hygiena-je-dulezitejsi-nez-ekologie/

Další odpovědi
Dochy

Doprkýnka vy tu zas tak hezky řešíte zdravotnický materiál a jeho biologickou bezpečnost.....
Riziko se týká respirátorů nošených v infekčním prostředí či používaných infekční osobou. Že se všude válej žvejkačky a vajgly co vocucával kdovíkdo a malá děcka se pak v tom bordelu plazí už nikomu nevadí (neberte to plazí doslovně, ono klidně stačí když na ulici zakopnou) a bohužel ten bordel je i na dětských hřištích kde by si ti dospěláci snad mohli dávat pozor aby prostředí pro batolata bylo alespoň trochu bezpečné a na úrovni…

led

Pre šetrilkov:
Pokiaľ ste respirátor nepoužívali v infekčnom prostredí, ale napríklad nosili do prírody, skúste ho dezinfikovať a ak je prateľný, vyprať. Potom ho môžte použiť ako ochranu dýchacích ciest na záhrade, dielni počas striekania, práci so škodlivými látkami a podobne. Citlivejšie povahy aj pri čistení WC, alebo výmene plienok.
Pri hre na husitské práčatá stačí malá úprava, gumičky nahradiť povrázkom. Pozor, dodržujte bezpečnosť, vrhajte strely tam, kde nikto nie je, aby ste nikomu počas boja neublížili.

elkon

Hodit do kamen, pokud je máte k dispozici, nebo do kotle. Nebo schovávat do tašky a pak spálit na chatě nebo na chalupě.

xiperio

Obávám se, že legálně asi nijak. Respirátory spadají do kategorie zdravotnického materiálu. Asi by to hygiena zatrhla. Možná, kdyby se to nějakou cestou vyčistilo, tak by s tím dalo něco dělat (třeba nějaké výplně na izolaci atd) Ale asi by to bylo dost drahé a nevyplatilo by se to.

orwell

K ničení nepřítele, jinak mě nic nenapadá.

Kepler

Můžeš si z nich nechat ušít stylovou podprdu pro manželku, či milenku 😊. Ale vážně: po vyprání může posloužit jako obyčejný respirátor proti prachu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

petasilvink

Nejlépe, kdyby nexistolavaly!!!!