Kelt

Jak by se dalo dostat na ostrov Severní Sentinel?

Jedná se o nejhůře přístupné místo na Zemi, díky jejím obyvatelům. http://extras­tory.cz/nejne­pristupnejsi-misto-planety-tady-vas-nepratelsti-domorodci-privitaji-krupobitim-sipu.html
Všechny odhánějí, nebo po nich střílí lukem. Člověk typu mám rád všechny lidi, by tam asi neuspěl, stejně tak ten, kdo nemá nikoho rád. Bylo by to zajímavé je studovat, ale asi nechtějí být pokusnými králíky. je to dobré, nebo škoda? Myslím pro lidstvo. Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Přečetl jste si informace z odkazu, takže jste se dověděl,, že ostrov spadá pod správu Indie. Ta zakázala všechny cesty na ostrov, protože je to příliš nebezpečné V důsledku toho víme velmi málo o tomto místě a obyvatelích Sentinele. Jen to, že obyvatelé jsou nejstarší izolovaný kmen, který zůstal na světě – předneolitický ostrovní kmen – a neměl žádný smysluplný kontakt už 60 000 let. Odkud lidé pocházeli a kdy se tam dostali, existují úplné záhady.

Marco Polo, slavný průzkumník, který cestoval po Asii, řekl o Andamanese: "Ale oni jsou krutá generace , protože sní každého, není-li z jejich vlastní rasy.

Další pokus o setkání s ostrovany je z r. 1771, kdy byla vidět kolem ostrova světla.

V roce 1867 indická obchodní loď nazývaná „Ninevah“, ztroskotala na nedalekém útesu. Kmen ji napadl, ale posádka dokázala odrazit útoky, královské loďstvo se zachránilo.

Stejně tak koncem 19. st. se uskutečnila britská expedice. Odchytila několik domorodců, aby se od nich dověděla něco víc, dřív, ale většina jedinců zemřela, neměli totiž imunitu proti běžným infekcím moderního světa. Takže Britové je propustili bez jakýchkoliv informací.

Mnoho lodí se v průběhu let zastavilo na útesu. Někteří muži přežili, zatímco jiní zemřeli.

V roce 2006 se objevila zpráva o dvou námořnících, kteří ignorovali zakázané pásmo a rozhodli se přes noc pobývat na ostrově.. Když se probudili, byli příliš blízko k ostrovu. Bohužel domorodci zavraždili rybáře a zakopali je do písku.

Existuje dokumentace naznačující, že návštěvníci, kteří touží po ostrově, čelí vážným důsledkům. Nepřátelské kmeny vrhnou oštěpy a šípy, pokud se loď nebo helikoptéra dostanou příliš blízko. V minulosti zabili mnohokrát cizince. Pokud by se tako obyvatelé nechovalií, možná by vyhynuli jako ostatní kmeny Andamanských ostrovů.

Tato zakázaná země je chráněna vládou, jejími lidmi a také okolním prostředím. Časem uvidíme, jestli bude Sentinele schopen odvrátit problémy, které vedly k vyhynutí jeho Andamanských sousedů. Musí zůstat izolovaní, nebo jinak zahynou. .

https://www.his­toricmysteries­.com/north-sentinel-island/

--
Nemáte šanci se na ostrov podívat, jen se seznámit, co se srovnávací metodou podařilo zjistit.

Společnost Survival International, která obhajuje práva domorodých národů, popisuje Sentinele jako „nejzranitelnější společnost na planetě“, protože pravděpodobně nemají imunitu vůči běžným onemocněním, jako je chřipka a spalničky.

Zřejmě není jednoduché dostat se mezi lidi, kteří by mohli podlehnout různým virům, vůči nimž nemají imunitu. Jsou šťastní tak, jak žijí. Jsou jedineční …

Jak dopadly pokusy o civilizaci domorodců? Odmítli i pomoc při tsunami …

Další odpovědi
Drap

Věděl bych jak se tam dostat. Nemohu ti to však sdělit, protože by to bylo v rozporu se zdejšími zákony. Indická vláda zakázala na ostrov přístup, takže bez porušení zákonů by to nešlo.