MirKop

Jak by se dala ochránit složka před smazáním?

Ve škole může na jeden počítač libovolný počet žáků a cokoliv tam dělat… Jak by se dala ochránit složka se soubory před smazáním?

Odpovědi
setapouch

Odepřít právo Delete a pro jistotu zálohovat ;)

gecco

Nastav si práva…
Jak ale znám „školní počítače“, nijak – všichni žáci používají totéž UserName a mají práva max. User…
😉
Domluv se s Adminem…
😉

Human

Zalohovanim mimo pocitaca (USB kluc) a zlozku schovaj niekde, kde ju ostani nebudu hladat alebo ju nastav ako skrytu a vypni zobrazovanie skytych suborov.

setapouch

Pokud mají práva administrátora/ro­ota, převezmou vlastnictví, nastaví práva, smažou. (Nejen) proto zálohovat.

gecco

Pokud práva Admina nemají – ale používají jedno UserName, tak práva přenastaví ´každej druhej´…
😉

odik

Nevím odkud máte zkušenost „Jak ale znám školní počítače“, ale když u nás na základce před 15 lety zprovoznili počítačovou učebnu, tak už tehdy měl každý žák svoje přihlašovací údaje a svoji část disku, kam ostatní neviděli.

setapouch

Budu předpokládat Windows, v nich jsem si jistější (i když je tu teď nemám :D).

  1. zrušit dědění oprávnění. Tím, i když bude v profilu, se neuplatní nadřazená oprávnění, ale explicitní.
  2. pro žáky

2a) zrušit Full control
2b) odepřít právo Delete (popř. specifikovat přesně na Advanced nebo co je to tam za tlačítko)
2c) odepřít Take ownership

  1. nahradit oprávnění na podřízených objektech.

Takto nastavené by mělo stačit, aby žáci nemohli složku smazat. Nebo mi něco uniká?

gecco

Jde o to, že tohle musí udělat Administrátor…
Pokud to uděláš z účtu, který používají všichni, všichni také mohou nastavení změnit…

setapouch

Nerad bych kecal, ale nemusíš.

cochee

Jen malinkatá maličkost: ve škole asi nebudou mít anglicky komunikující Widle 😉