bolak

Jak by se chovala šelma, třeba lev nebo tygr, kdyby přišla o zuby a o drápy?

Přizpůsobila by se nějakým způsobem nový situaci a nebo by se nedokázala udržet naživu a uhynula?

Nejlepší odpověď
anonym

Šelma by se „zachovala“ úplně stejně jako každý jiný tvor v přírodě, který není schopen obstarat si potravu.

Další odpovědi
Drap

V zajetí by přijímala mletou stravu. Ve volné přírodě by se nechovala nijak, protože by už před tím, než by se dostala do takovéhoto stavu by sešla věkem.

anonym

Proč ten podmiňovací způsob?
Přijde-li šelma o schopnost lovit, chcípne. Hlady – a nebo je ulovena jinou, silnější a schopnější šelmou. Tak to, holt, v přirozeném běhu věcí, chodí.

Nuk nuk

Ve volné přírodě by velmi brzy uhynula.

beer

Tyto šelmy, ztrácející stářím sílu i „lovící nástroje“ se v přírodě v rámci možností přeorientují na snazší kořist – většinou člověka.
V tom případě bývají zabiti, jindy pomřou hladem..

Zdroj: Odborné články, studium