Jak by se asi žilo romské komunitě v arabských zemích, kde vládne monarchie a sunnitský islám?

Zajímalo by mě,jak by se asi žilo romským komunitě v zemích jako je např. Saudská arábie,Katar,Sý­rie,Irák,Spoje­né arabské emiráty,Libanon a kde tímto vládne (absolutní) monarchie a islám(Wahhábismus – sunnitský islám)?

Nejlepší odpověď
Drap

Zřejmě dobře. Těmto etnikům se žije většinou všude dobře.

Další odpovědi
anonym

Jsem spíše opačného názoru než ostatní. Zřejmě by tam zapadli, ale životní urovni by tam byli stejně jako ostatní obyvatelé dané země. Protože v Arábii nebo Iráku ti nikdo nepracující živit nebude. Nejspíše by stejně byli narukováni do armády, ale vzhledem k tomu že většina „romů“ jsou křestané, moc dlouho by se tam neudrželi.

Smackdown

To bych se měl jako prase v žitě. (spravedlnost neexistuje – jen v pohádkách)

autacek

Moc dobře ne, neb tam nefunguke takový socialni zabezpečovací systém jako u nás. Část by se jich ale jistě živila tak, jak je u tohoto etnika po staletí typické.

Klaproth

Pokud by nekovertovali k islámu, tak by se jim asi žilo špatně.

V případě sunitského islámu v Iráku bych si nebyl tak jistý, nepřevažují tam šítové?