netepe

Jak by řešili dabing, kdyby se sešli dva herci, kteří mají jednoho dabéra?

Dejme tomu, kdyby se sešel DiCaprio a Bloom, které dabuje Jagelka, v jednom filmu – myslíte, že by nechali Jagelku dabovat oba dva nebo by jednomu našli někoho jiného?

Nejlepší odpověď
Pájo

Řešili by to tak, jak říkáš.
Asi se to moc často nestává…

Další odpovědi
M.

A ty si myslíš, že VŽDY toho jednoho herce dabuje jen jeden dabér? :)

Damiana

Bez problémů. Jeden z nich by se nahradil. Michal Jagelka by pravděpodobně zůstal u Leonarda diCapria (protože k němu patří nějak víc – snad jen v Baketbalovém zápisníku ho daboval Michal Dlouhý) a Orlanda Blooma by si možná střihl jeden z jeho dalších dabérů – Filip Švarc („Vraždy v Midsomeru: Soudný den“ – Prima), Jan Maxián (Láska a jiné pohromy), Lumír Olšovský („Vraždy v Midsomeru: Soudný den“ – Hallmark), Marek Holý (Hlavní třída), Petr Burian (Ned Kelly), Radek Hoppe (Černý jestřáb sestřelen).

anonym

Kdo zná, staré polské dabingy, ten se určitě zasměje (konec 80 a začátek 90 let), dobovaly se tak i americké filmy do češtiny, vše mluvil jeden dabér a bylo. Viz Slunce, seno.....

Zdroj: http://www.you­tube.com/watch?v=7ZRtbXV­1Ljo

led

Všetko záleží od rozpočtu na dabovanie.
Dobrí dabéri dokážu svojim hlasom nahovoriť celú škálu postáv :)