fcoop

Jak by průměrný psychiatr vysvětlil průměrnému občanovi?

postavu Hitlera?
A jak je možné,že tak kulturní národ – jako Němci – se nechali tak strašlivě zmanipulovat,že se děly takové hrůzy,jaké se děly?
Jsou nějaké hranice?

Nejlepší odpověď
Deter

řekl bych to takhle: tonoucí se stébla chytá. V té době dopadla na Německo tvrdě hospodářská krize. Hitler se svými sliby dokázal lid přesvědčit, aby mu věřili, že je z tý strašný bídy vytáhně. Byl to prostě „správný člověk ve správnou chvíli na správném místě“ (berte s ironií).

Zvěrstev byli lidi/vojáci schopni díky neustálému a intenzivnímu vymývání mozků/propagandě, v čemž byli náckové taky mistři. Spousta lidí dlouho ani nevěděla, že nějaké koncentráky/popravy existují. Vojáci byli buď plní nenávisti, kterou propaganda šířila, anebo museli přinejmenším poslechnout rozkaz nadřízeného a střílet.

Hranice jsou v lidskym svědomí. Bohužel ne jednotlivce, ale ve svědomí kolektivním, který v tomhle případě dost selhalo. A v mnoha případech bohužel selhává i dodnes :(

Další odpovědi
jendahun

Jak je možné,že ve státech bývalé Jugoslávie,kde jsou studovaní,vzdělaní kulturní a civilizovaní lidé,došlo v devadesátých letech min.století k masakrům obyvatelstva,hro­madným hrobům a válečným zločinům? Jak je možné,že se náš národ nechá manipulovat a ožebračovat vlastní vládou,nechá se tlačit do občanských nepokojů a stávek,možná i do občanské války časem,že vláda štve mladé proti důchodcům,že nás ženou jako stádo ovcí směrem,který oni chtějí?

žolik

Já mám za to že bi mu to vysvětli tak jako Hitler Němcům ,pokud ukáže takovému člověkovi převahu nad ním a umí dobře manypulovat s lidma,zná psichologii tak dokáže hodně.

Zdroj: žolík