Lukas27

Jak by naše země asi vypadala, kdyby nebyla zasažena komunismem?

Odpovědi
mosoj

10% nemravně bohatejch a zbytek žebráci. Brzy to doženeme.

anonym

No jéje, to by bylo krásný. Komunisté tady zprundrovali toho tolik, že jsme se z toho ještě nevyhrabali!!!!

Hufnágl

Kdyby Sověti nevyhráli válku, byli bychom jako za války v Sudetech pod vládou Němců, což vlastně už jsme… a beze zbraní.

Edison

Nelze zodpovědět… Možných směrů vývoje je nekonečné množství.

Kepler

Možná bychom na tom byli líp než Rakousko, po válce jsme měli lepší startovací pozici. To je ale jenom spekulace.

Zvidatel

Jenže byla. Co by kdyby, to máš na tisíce možných spekulací, jak co mohlo být. Co bylo, bylo.
Každá tzv. demokratická republika je náchylná ke zrodu diktatury, ať už jedince nebo některé pošahané skupiny a ideologie. Je jen otázkou času, kdy zas tady nebo v další jiné republice někdo využije té situace a zranitelnosti nestability této formy státu.
Republika jako republika. Že tu byl „komunismus“, či jeho napodobenina, která dělala, co dělala, není vina komunismu, ale republiky, která to umožňuje.

Kryšpín

Já mám názor, Beneš podepsal Mnichovskou dohodu s Hitlerem a se zradou Frantíků a Anglánů, rovněž Beneš podpořil Vídeňskou konference o chamtivostí Maďarů na území Podkarpatské Rusi, poté vzal roha do Anglie ke zrádcům z Mnichovské dohody v roce 1943 kupčil se Stalinem v roce 1945 podepsal odsun všech Sudeťáků a v roce 1948 předal moc komunistům.
Jinak Lenin byl dopraven na jaře roku1917 německou tajnou službou do Ruska s finanční podporou v zapečetěném vagoně jako virus, kde v Rusku klábosením se ujal moci a později dosadil do vedení Stalina / super tyrana / . V roce 1944 došlo v Moskvě k dohodě mezi presidentem USA a Stalinem o rozdělení Evropy po skončení války, potvrzeno později v Jaltě. Tudíž Německo první světová válka / spoluúčast s Rakouskem, dopravení Lenina do Ruska, druhá světová válka, nebýt aktivit Německa, tak s velkou jistotou nebyla Sovětská vojska v Evropě a tím předání moci komunistům v roce 1948 v Českos­lovensku.

mosoj

Dby, kecáš! Kde je náš průmysl, který zde byl v roce 1989? Kdyby tady byl nebudeme startovat naše hospodářství po covidu přes chlast, pivo a hospody!

anonym

Nekecám! Ten průmysl byl vybudobanej za R-U a za 1. republiky se vše připravovalo a stavělo. Jenže přišla válka, která to zkomplikovala. Komunisti to převzali, zestátněli a mnohokrát to spravovali lidé bez vztahu k tomu. Jak to asi vypadalo??

mosoj

Dnes po 31 letech, vím určitě, že lépe.

anonym

Těžko, když to nebylo jejich a majitelovi to bez náhrady sebrali. Sedlákům to sebrali a nahnali je do JZD. Spousta z nich se z toho už nevzpamatovalo, byl to majetek, který se dědil a komunista to chladnokrevně sebral a po revoluci z toho zbyla kolikrát pastouška v žalostném stavu.

Edison

Jo… A pak to majitelům vrátili a ja ty podniky a statky dopadly…hmmmm???!!!

Zvidatel

Přesně.

anonym

Dneska je to ale taky dost na pytel…

mosoj

Jenom by mně zajímalo, kolik ti bylo za minulého režimu. Kde bereš tu jistotu že je to horší. Já jsem přesvědčen, že v globálu to horší nebylo.

anonym

Ani dnes to není kdo ví jaké. Ale to neobhajuje neospravedlňuje minulý režim, který porušil jedno ze základních lidských práv – právo na soukromé vlastnictví.

Edison

Jiná doba, jiná práva. Uvědom si to.