Putin

Jak by na tom byli Indiáni, kdybychom neobjevili Ameriku?

Jak moc by byli vyspělí v technologiích a ostatním?

Nejlepší odpověď
anonym

Byli by na tom pořád stejně jako dříve,když jim nic nescházelo a měli krásnej život.
Jen vpád evropanů jim zkazil jejich život a životy jejich potomků.

Další odpovědi
annas

Kdyby jsou chyby. Jinak jde o myšlenkový experiment, minulost nejde vrátit, k čemu jsou úvahy? Dvě možnosti – zůstali by takoví, jací byli, nebo se zapojili i do rozvoje jiných technologiií.

Vím, že se objevují další fakta, že Kolumbus nebyl první, ale shrábl slávu.

„Kdyby Kolumbus neobjevil Ameriku, mohly všechny vymoženosti zůstat v Evropě.“ (Jan Sobotka)

Jiná možnost. Kdyby Kolumbus „neobjevil“ Ameriku, kdyby přistál v Indii,, nebyla by možná zničen jedna velká civilizace s určitými vědomosti, vztahem k přírodě a kulturou. Brali bychom indiány jako krvelačné zasostalé divochy.

anonym

Jak by na tom byli? Objevili by Evropu!

marci1

Těžko říci, jak by byli méně či více „vyspělí“, ale nežili by samozřejmě v ponižujících rezervacích. Žili by si spokojeně svůj život, jak byli zvyklí, ale „vyspělejší“ by jistě byli. Byli by hlavně svobodní, volní a šťastní ve svých „Spojených státech indiánských“. 🙂

Agneta

Od civilizovaných miliardářů z Evropy by stejně dostali všechno ► za vyléčení nemocí, s kterými my „s technologiemi“ ani nehneme :D

Je to k pláči, co Angličani těmto prastarým kulturám v Americe a Austrálii vyvedli ► ruku v ruce s křesťanstvím !

ivzez

Technologie odhadnout neumím, ale v ostatním by na tom byli lépe.
Měli by svou zemi, nevládli by jim přistěhovalci, …

arygnoc

ďalší námet na sci-fi.

vymysleli by lietajúce vigvamy a osídlili by mars.
keby žil pán souček, možno by to dokázal spracovať ako pokračovanie cesty slepých vtákov.

;-Q

putin:
aj vy máte aspergera, ako váš vzor?