barbusBa

jak by mělo vypadat schéma uvedené věty jednoduché?

znázorněte stavbu této věty jednoduché. Do přehledného schématu zapište údaje o větném členství, skladebních vztazích a prostředcích jejich vyjadřování. Děkuji moc za pomoc

Při neznalosti patřičného slova v cizím jazyce není nikdo s to takového turistu upozornit v jeho mateřštině na funkci čudlíků ovládajících žaluzie, okno nebo televizor.

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že by bylo správné, abyste se nejdříve sama pokusila určit větné členy. Potom zkontrolujeme.

Nejdříve najděte základní větnou dvojici – je ve větě Po a Př?
Co je přívlastek shodný či neshodný?
Jak se ptáme na předmět? Na oříslovečné určení?

Doplňuji:
Pro toho, kdo otázku smazal. Admini ji vrátili zpět, neoovažovali ji za závadnou.