FlAsh_7

Jak by měl vypadat úspěšný člověk?

Dobrý den, jak by měl vypadat úspěšný člověk, co se týče majetku, vzdělání, sociálního zázemí apod.? Musí to být nutně milionář nebo bohatý člověk?

Nejlepší odpověď
Anikitos

Úspěšný člověk je ten, co v něčem uspěl. A to něco je to, co sám osobně považuje za úspěch.

Úspěch znamená dosažení cíle, naplnění ctižádosti, kterou má.

Na úspěšného člověka se můžeme podívat ze dvou hlavních úhlů, první je, že ho za úspěšného považují všichni ostatní = okolí (což je dost neobjektivní a nemusí odpovídat skutečnosti); druhý pohled je, že se sám člověk považuje za úspěšného (pravděpodobně něčeho dosáhl a je si toho vědom – ostatní o tom třeba ani nemusí vědět – to znamená, že skutečně v něčem uspěl).

Je jedno zda je člověk milionář, multimilionář či miliardář, skutečné bohatství má v sobě (ve své mysli, ve svých znalostech a dovednostech). Někdo kdo má velké množství peněz nemusí být nutně bohatý, vše závisí na jeho schopnosti zacházet s financemi a celkové orientaci ve finanční gramotnosti. Např. lidé, kteří lechce a nečekaně nabyli spoustu peněz (dědictví, sňatek, výherci v loterii, dar, krádež,…) a neumí s nimi zacházet ve skutečnosti bohatí nejsou, protože o ty peníze na konec přijdou, utratí je… A i kdyby se jich ani nedoktli, tak taky nejsou bohatí, protože s nimi zacházet nedovedou a nevědí co snimi (takže ať už skrblí a škudlí každý cent a nebo je prohýří, tak obojí znamená neschopnost v nakládání s pěnezi).

Bohatství se většinou počítá k úspěchu, ale záleží na jedinci jestli je to jeho osobní cíl (proto bohatství nemusí nutně znamenat úspěch). Zkrátka záleží na prioritách.

Peníze jsou jen nástroj, prostředek k dosahování jiných cílů. Ale samy o sobě mohou představovat svobodu (hl. časovou), pokud má člověk mnoho peněz a umí s nimi, má taky právo na to investovat svůj čas do čeho chce (na své koníčky, sebezdokonalování, relaxování) = je prostě pánem schého času a může s ním většinou libovolně nakládat.

Někdo má profesní ambice (stoupání v kariérní heirarchii), jiný proslavení se v nějakém hobby, někdo má politické či náboženské ambice, finanční (obchodní) ambice a jakékoli osobní cíle. Některé z nich se mohou vzájemně překrývat nebo být zcela totožné. To hlavní je, že si své cíle určuje člověk sám a až jich dosáhne, může se označit za úspěšného.

Většinou jsou to bohatství a sláva, které se nejčasěji lidmi považují za bohatství, kolikrát jdou ruku v ruce a záleží pak na jedinci v čem přesně chce to bohatství (a slávu) nabýt – v jakém odvětví, jakým způsobem.

Úspěšný člověk by měl být především vzdělaný, sečtělý, inteligentní/moudrý (nebo by minimálně měl takový být aby vůbec úspěchu dosáhl).

Hlavní je vědět v čem uspět a jak (co vše je k tomu potřeba = co znát, co umět, co udělat,…). Na to je třeba plán a spoustu času, který bude využitý na práci na svých snech a především na sobě samém.

Jiak definice úspěšného člověka může být různá, ale to nejdůležitější je asi to, že má svou hlavu, své názory, je vzdělaný, je sebevědomý, ctižádostivý, věděl co chtěl a věděl jak toho dosáhnout, což taky udělal (a proto je pochopitelně úspěšný).

Další odpovědi
led

Ako ja… Mám kus života za sebou, žijem dnešný život a verím, že ešte mám pred sebou dlhý život, aby som v 100 rokoch mohla vyliezť z okna a vybrať sa na potulky svetom https://www.mar­tinus.sk/?uItem=146566 a v 101 mohla obávať, že priveľa myslím https://www.mar­tinus.sk/?uItem=436951

Úspešný človek musí v prvom rade myslieť pozitívne, bez ohľadu na počasie, majetok, vzdelanie, zdravie a sociálne zázemie.
Denne sa stretávam
s mladým usmiatým vozíčkarom bývajúcim v garsonke na poschodí a užívajúcim si život,
ale aj s večne zamračeným závistlivým človekom v nablýskanom hintove, bývajúcim v paláci a večne nespokojným so svojim životom.
Kto z nich je úspešnejší?

marci1

Pro mě to přesně vystihuje citát Boba Dylana:
„Úspěšný člověk je ten, který ráno vstane, večer si lehne a mezitím dělá, co ho baví.“ 🙂

EKSOT123

Měl by se dostat do nebe.

anonym

Možná bych začal studiem z opačného konce. Viz článek „9 věcí, díky kterým se stanete neúspěšnými a chudými“ http://svetne­uspechu.eu/2017/07/02­/9-veci-diky-kterym-se-stanete-neuspesnymi-chudymi/

Michala11

Šťastný a spokojený sám se sebou. Úspěšný může být i zloděj, když ho nechytí:)

Anikitos

*Většinou jsou to bohatství a sláva, které se nejčasěji lidmi považují za *ÚSPĚCH

Anikitos

Zapomněl jsem k té definici asi to nejdůležitější – odhodlanost (=vytrvalost, disciplínu, snahu, pevnou vůli). Kdo je ctižádostivý, ví co chce a ví jak toho dosáhnout, tak je mu to celkem na nic, pokud na svých dílech nepracuje a nemá vyrtvání.