Avatar uživatele
Bronzový

Jak by měl vypadat odevzdaný referát od 12ti-letého žáka na téma oblíbená osobnost?

Předpokládám, že asi nebude stačit pouze věnovat tomu zhruba minutku času okopírováním článku z prní nalezené stránky a následném vytisknutí. Jaký je tedy Váš názor na tento trend?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Kopírováním článku jde jistým způsoben o podvádění sebe, ale i učitele. Dobrý učitel by to měl poznat.

Můžete si text přečíst, ale je nutné jej přestylizoval. Dodat navíc něco svého.

Spoléháte na to, že bude moct stále něco kopírovat a vydávat za své???

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

PC mají jak své klady,tak i zápory. Je to velký pomocník při studiu,rychle a snadno najdete skoro vše,co potřebujete. Ale jak už to tak bývá a jak jsem psala,vše má rub i líc. Bohužel to také nahrává k pohodlí,žák si může ledasco zkopírovat,během chvilky má vypracováno a dál si s tím nenamáhá hlavičku,což je moc škoda.Chodím do školy proto,abych se něco naučila a né opsala.
Já jsem si letos dodělávala maturitu,pc mám teprve 2 roky a dlouho jsem o těchto stránkách nevěděla.
Na zákl.škole jsem neměla ráda slohovky,přímo jsem je nenáviděla. U nás ve třídě (na nástavbě) spousta studentů si sloh.práce okopírovala,ale většinou to p.učitel poznal a to co jim řekl,bych se tedy sama styděla,že jsem podváděla.Jsem "posera" a možná právě to,mi podvádět nedovolilo a pěkně jsem si hlavičku sama namáhala.A musím říct,že to bylo pro mě hodně cenné. Zjistila jsem,že mi slohovky šly čím dál víc,rozšířila jsem si slovní zásobu,procvičila i/y,jsem puntíčkář,budu tak dlouho nad tím přemýšlet a přepisovat,než svou práci odevzdám a také mi to přineslo velké plody. Dostala jsem nejednu velkou pochvalu před celou třídou,od pro mě velmi váženého učitele a to mě ještě více dodalo chuti dál vytvářet nové a nové slohovky.
Jednou jsme psali sloh o efektivním učení a musím přiznat,že jsem sama věděla jen pár věcí,jak se nejefektivněji učit a tak jsem se inspirovala pc,byla jsem za to ráda,ale už to prostě nebylo "mé".Ale bylo to jen proto,že jsem rady nevěděla.
Chtěla jsem říct,že ač člověk nesnáší cokoliv,nebo si myslí,že "to nikdy nedá" a nevěří si,tak když si hlavu musí sám namáhat,tak může zjistit a najít v sobě něco,o čem ani nevěděl. Já jsem např.nikdy nevěděla,že můžu být dobrá i na matiku,myslela jsem si na základce,že "to není má silná stránka". A ejhle! Jak jsem musela v krátkém čase sama přemýšlet (na dálkové nástavbě,ne na denní), jste převážně samoukem),naučila jsem se tolik věcí,za které jsem nesmírně vděčná.
Pokud něco žákovi opravdu nejde,at se na pc inspiruje,ale opravdu jen inspiruje a pak hledá svá slova a věty. Po čase se může sám naučit krásně psát...:-)

Doplňuji:
Mé dceři jde učení skoro samo,ale slohovky také nejsou její silná stránka.Má samé 1 z písemek,diktátů apod.,ale sloh jí prozatím moc nejde. Chtěla ode mě,abych ji diktovala větu po větě,což pro mě nepřipadalo v úvahu. Dala jsem jí svůj seznam,jak dobře slohovky psát a čeho se vyvarovat,ale hlavičku si musí pěkně namáhat sama. Byla na mě hoooodně naštvaná,dlouho mi to nemohla zapomenout,vztekala se,křičela na mě,brečela,ale já jsem v tomhle zásadová Z mé zkušenosti vím,že jí to přinese plody,naučí se sama krásně psát. Chodí do sekundy,tak než odmaturuje,má na to spoustu času...:-)


Avatar uživatele
Zlatý

To, jak má vypadat odevzdaný referát, by měl specifikovat zadavatel, tj.učitel.
Já bych se patrně spokojil s něčím mezi polovinou až celou stránkou A4 rukou psaného textu :)
Co se týká kopírování, učitel ZŠ zná obvykle své žáky natolik dobře, aby poznal (nebo aspoň tušil), jestli je to jeho výtvor nebo ne (teda aspoň pokud mu na tom záleží).


Avatar uživatele

Místo vlastní odpovědí, tentokrát jen skládám hlubokou poklonu pro andělé, je tam řečeno vše a přístupem, který si zaslouží obdiv, uznání a následování.
Chlubit se cizím peřím může jen ten, kdo si neváží sám sebe a neuvědomuje si, že se vlastně sám poškozuje, nehledě k nemorálnímu plagiárorství.
V naší době ještě počítače nebyly, ale přesto jsem byl ve slohu na všech stupních excelentní, právě díky zodpovědnému a náročnějšímu přístupu a snaze prezentovat vlastní já.
Přestože jsem v další technické kariéře sloh až natolik nepotřeboval, úroveň vyjadřovacích schopností je mi ve všech oblastech prospěšná dodnes a považuji ji za nedílnou součást všeobecného rozhledu a civilizační výbavy.


Avatar uživatele
Zlatý

Mimo info o vybrané osobnosti by měl tento referát obsahovat, proč je pro Tebe tato osobnost zajímavá, proč ji máš rád - prostě osobní pohled - a ten nikde nezkopíruješ.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Andělé

Dr.Axl :-),
Vy jste mi vyrazil dech...:-). Takové překrásné poklony od Vás si nesmírně vážím,jste velmi inteligentní člověk,Vaše slovní zásoba a vyjadřování je na velmi vysoké,profesionální úrovni a tak mě to od Vás těší dvojnásob :-)
Ted se v té pokloně koupu,moc Vám za ni děkuju :-)

Avatar uživatele
Pokročilý

Kerberus

Andělé, nechci kopírovat Dr.Axla, ale zcela se ztotžňuji s jeho slovy. Svůj názor jsem Vám již několikrát napsala.

Avatar uživatele
Zlatý

Andělé

Jé,Kerberus :-),
Vy jste člověk,kterého si tu také velmi vážím a to hned od začátku. O Vaší vysoké inteligenci to ví každý,jste velkou ozdobou a přínosem těchto stránek a jsem přesvědčena,že i v osobním životě...:-)
Vaší poklony si moc moc vážím a srdečně Vám za ní děkuju,děkuju moc...:-)

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4945
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2675
Zlatý briketka10 2420
Zlatý annas 2073
Zlatý quentos 1639
Zlatý iceT 1552
Zlatý tom004 1522
Zlatý marci1 1506
Zlatý mosoj 1497

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.