Secret

Jak byste zhodnotili tuto slohovou práci?

Jak by jste zhodnotili tuto slohovou práci?

Slohový útvar: líčení
Téma: deštivý podzimní večer v parku
Jednoho podzimního večera jsem se vydala do parku. Našla jsem si klidné místo pod stromem s červenými listy kde byla lavička a posadila jsem se. I přesto že byla celá ze dřeva byla velmi pohodlná. Otevřela jsem si knihu a začala si číst. Po nějaké době jsme odtrhla oči od knihy a podívala se na hodinky – už bylo dost pozdě. I přesto že mně to přišlo jako pět minut seděla jsme tak v parku nejméně hodinu. Byl brzký podzim takže večery byly stále teplé a proto se mi nechtělo odcházet z tohoto klidného místa. Chvíli jsem jenom tak přemýšlela o ději knize ale najednou mě z přemýšlení vyřerušilo zahřmění a drobné kapky vody které začaly padat z nebe. Pro mě to bylo přijmné osvěžení i když spoustu lidí by se asi hned zvedlo a rychle odešlo domů. Ještě jsem si tam chvíli poseděla a nechala kapky padat na sebe. Poté se ale večer začal měnit v noc a to už jsme venku rozhodně nechtěla zůstávat a tak jsem se zvedla a klidným krokem šla domů v dešti.

Nejlepší odpověď
annas

Jednoduché vyjadřování, Malá pestrost výrrazů – stále opakujete minulý. čas – našla jsem,. otevřela jsem atd. Dá se formulovat jinak.

Ale zapomněla jste, že se v souvětí věty oddělují čárkou. Dá se na prstech jedné ruky spočítat,. kolik jste jich napsala.

Špatné tvary při skloňování, nebo to jsou překlepy?

Jinak moje hodnocení vám nepomůže, protože nebudu práci opravovat.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… namátkou tam vidim dost překlepů, na sloh se mi to zdá teda dost krátký, spíš to vypadá jak sms, nic moc … jo, a víš že existujou i čárky ve větách ???

Rokio

Podle mě to není špatná slohová práce. Mně osobně se líbí. Dobré je, že nemá pravopisné chyby (alespoň jsem žádnou nenašel).

Kelt

I tento děj se dá rozvést a doplnit dalšími větami. Ve větách chybí čárky, Má být o ději v knize. Co kdybys tam přidala kromě minulého času nějaký budoucí nebo přítomný čas, podmiňovací větu, otázku.
Třeba bych doplnil něco o té knize, proč ji máš, jak ji dlouho čteš, od koho ji máš a o čem to je. Než se posadíš, tak to rozveď třeba, tady je krásná lavička a ten strom má červené listy, tady bude báječně a podobně, co kdybych se tady posadila na chvíli a něco si četla. atd.

ivzez

Nejspíš ti někdo z klávesnice ukradl čárku…

Rozmýšlela bych se mezi trojkou a čtyřkou.

autacek

Na středoškoláka dost slabé. Zkus se inspirovat zde http://www.cesky-jazyk.cz/slohov­ky/liceni/lavic­ka-v-parku-2.html
případně si projdi i teorii tady https://www.go­ogle.com/amp/zap­nimozek.cz/vzo­rova-ukazka-liceni-diky-kteremu-byste-udelali-statni-maturitu/amp/

Určitě sama poznáš rozdíl, co by chtělo změnit.

annas

Mc Merklurion

Délka práce bude asi dobrá,, je daná počtem slov. Mám pocit, že patří asi 280, ale nechce se mně to heldat.

Mc Merkurion

@Rokio: … proboha, to jsi maturant na prestižní škole ??? … vlastně to nejni tvoje chyba, to je problém našeho skvělého školství, za chvilu budou dávat maturu školníci, protože všici budou na stejný úrovni vzdělání …

Rokio

Mc Merkurion: Já nejsem maturant, ale abiturient a k dosažení maturity mi pomohl Ježíš Kristus, protože ten, kdo věří, dosáhne všeho. Dokonce jsem po maturitě dostal invalidní důchod a novou diagnózu a to vše díky všemocnému Bohu.

Mc Merkurion

… já jsem tvrdil dycinky, že bůh musí bejt buď naprosto blbej nebo slepej, jinak by se na to co je na zemi nemohl koukat …

Rokio

Mc Merkurion: Omlouvám se za svoje chování. Zpětně si uvědomuji, že moje odpověď na tuto otázku nebyla dobrá. Jinak máš pravdu s tím školstvím. Dnešní bakalářské studium je přibližně stejné těžké jako maturita před 20-ti lety. Přeji ti jinak hodně zdraví a pěkné jaro!