hanculka

jak by jste vypočítali tuto rovnici

jak by jste vypočítali tuto rovnice, mě to pořád nevychází a učitelka tvrdí že tam má vyjít že m= 59 (jsou to zlomky)

7m+3 = 4m-m
10 5

Doplňuji:
prosím vás omlouvám se, ta desítka má být uprvního zlomku a ta 5 u druhého

Odpovědi
quentos

to je nějaká hovadina. Lomím-li takto nízká čísla, kde by se vzalo 59??

  1. zbavím se zlomků – celou rovnici vynásobím jejich společným jmenovatelem, tedy deseti
  2. dostanu 7m + 3 = 2 (4m – m), po roznásobení:
  3. 7m + 3 = 6m
  4. 3 = -m
  5. m = –3.

Ledaže byste v zadání přehlédla nějakou mocninu. Řádek „4m – m“ se mi nějak nezdá

bolak

A není to další trik? :) Jako napsat že „Učitelka říká že to má vyjít…“ a pak tam napsat úplnou kravinu, aby sme ti dokázali že je to nesmysl, a tím za tebe vlastně ten příklad spočítali? :))

mmch, mně to taky vyšlo 3 pod nulou..