Allla

Jak by jste udělali graf následujícího souvětí?

Rabín poručil golemovi, aby vylezl na půdu synagogy, kde ho se svými pomocníky zbavil života a rozhlásil, že se pomátl na rozumu a uprchl.

Které věty jsou vedlejší a jakého druhu?

Nejlepší odpověď
quentos

Vedlejší jsou ty věty, které nedávají (bez kontextu) smysl, když stojí samostatně.
Jejich druh poznáte, když se na ně správně zeptáte (např.: CO poručil rabín? Aby vylezl… > VV předmětná).

Další odpovědi
Hlada

Omlouvám se za spam, ale nedá mi, abych nereagoval. Otázku by si měl přečíst někdo, kdo je odpovědný za sestavování školních osnov. Je otřesné vidět, jak se žáci v hodinách českého jazyka učí nesmyslné a nepotřebné zhovadilosti a přitom neumějí napsat výraz, který se vyskytuje v téměř každém pátém obchodním dopise. Při čtení příspěvků si často říkám, co se v té češtině učí? Už to vím.