Jak by jste to řekli svými slovy?

Dobrý den, chci se zeptat, jak následující větu chápete..předem děkuji..„Nová konkurence není v tom, co firmy ve svých továrnách vyrábějí, ale v tom, co ke svému výrobku přidají formou balení, služeb, reklamy, rad zákazníkům, financování, dodacích podmínek, skladování a dalších věcí, které lidé oceňují".

Nejlepší odpověď
www

Přišel nový prodejce, nabízí v podstatě to samé ale dráž, poněvadž svůj produkt umí okecat líp 😁.

Další odpovědi
MadAnnie

V dnešní době je nabídka produktů totožná.
Napadá mě příklad. Všechny pračky na trhu mají spotřebu A+ nebo A++, počet otáček je u nových praček také totožný. Zákazník vybírá podle vzhledu (balení).

Pokud se rozhoduji mezi dvěma pračkami, které mají stejné technické parametry a stejně se mi líbí i vzhledově…

Ale k jedné z praček výrobce zaručí dopravu zdarma a nebo dodání do druhého dne, tak je samozřejmé že si vyberu tuto se službami navíc.

Tyto služby navíc zaručí konkurenceschopnost né na bázi technických parametrů, ale reklamy a doprovodných služeb…

mosoj

Tak to v této společnosti má být.
Dělat z lidí hlupáky. Když se ale nechají tak proč ne !!

fablen

Dvě firmy A a B, které prodávají stejné zboží. Firma A bude mít tuctový obal, provozovnu na málo frekventovaném místě a nepříjemnou prodavačku za pultem, firma B bude stejné zboží prodávat v obalu větším, barevnějším, s poutavými nápisy (i za trochu vyšší cenu) a pro zákazníky proto budou jejich výrobky zajímavější a poutavější. Navíc budou mít velmi krátkou dodací lhůtu, budou včas a vstřícně řešit případné reklamace, nabízet splátkový prodej. Mají šanci firmu A zcela zlikvidovat.