..An_cuská-á--

Jak byste svému dítěti opěli na otázku „jak se dělají děti?“

Nejlepší odpověď
annas

Líbí se mně odpověď MUDr. Mlčocha.
http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­formace/texty/de­ti-chovani-zdravi/jak-se-delaji-deti-co-odpovedet-diteti-pokud-se-zepta

Jak reagovat na otázku, jak se dělají děti?

1.. Především si uvědomte, že otázka je naprosto přirozená – dítě není „zkažené“ ani nenorrnální, když se na to ptá. V žádném případě se nevyhýbejte odpovědi, a už vůbec ne slovy: „Tomu bys ještě nerozuměl. Vysvětlím ti to, až budeš větší.“

2. Neuchylujte se k otřepaným báchorkám o čápech ani k jiným podobným nesmyslům. Řekněte v zásadě pravdu. Ne úplně celou a vhodným způsobem.

3. Uvědomte si, že dítě vás svou otázkou nežádá o zasvěcení do tajů sexuality. Odpovězte mu proto pouze na to, nač se ptá.

Dotaz zní napřílad: „Kde jsou miminka, než se narodí?“ Odpověď: „V mámině bříšku.“ Následuje-li: „A kde se tam vezmou?“, řekněte prostě: „Uhnízdí se tam, když se mají máma s tátou rádi.“

Mluvte jednoduše, spíše stručně, pro dítě srozumitelnými slo­vy.

Nedávejte najevo žádné rozpaky, neobestírejte téma tajemstvím. Také dítě nevyděste popisem porodu. Vysvětlete, že z mámina bříška pomůže miminku pan doktor.

Stačí jen základní informace…

Další odpovědi
Drap

Záleží jak velkému. Několikrát jsem již takovou otázku vysvětloval dětem různého věku. Pro nás co žijeme na venkově je to zřejmě snadnější. Všude okolo je spousta příkladů.

anonym

Hele, ty nezletilá, potřebuješ návod ?!

Lucaso

„Normálně krumpáčem” – Ne, to byl fór. Nevím, asi bych to přenechal ženě 😁

Braník

klasicky, tatka s mamkou se měli v noci moc rádi a milovali se, to stačí
když se měli moc rádi, tak se narodí dětátko, jako říkat jim, že se musí šu.., to nelze,haha

huxa

při sexu

balca

musíš to dítěti ukázat v praxi :D