Avatar uživatele
anonym

Jak by jste si poradili s vlastními potomky vy?

Šestnáctiletý kluk a dívka (tedy trestně zodpovědní)utýrali ve školní třídě před zraky spolužáků živého holuba. Házeli s ním o zeď a potom ho ušlapali. Všichni,tedy i diváci údajně považovali toto jednání za „normální“. Bez ohledu na to, jak rozhodnou orgány, co byste dělali jako rodič některého z aktérů?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? kapka, johana 56, Drap, anonym, bolak, briketka10, anonym před 4255 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Odpoveď byla označena jako užitečná

Mám už potomky odrostlé, a ani nepředpokládám, že by se mi něco podobného mohlo stát. Takovéto jednání nemají děti sami ze sebe, je to způsobeno výchovou a přístupem k životu. Mohu dát hlavu na to, že žádné moje dítě by toto neudělalo, i když všechny by uměli a umí holuba zabít, pokud by to bylo za účelem obstarání potravy.Ovšem tak, aby se holub netrápil a nerbyl stresován.
Teoreticky, pokud by se mi něco podobného stalo, tak by asi náš bulvár zaplavily články o týraných dětech

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bolak

Těžko říct, máš nějakej odkaz na to o co šlo? K čemu přesně došlo a výpovědi dětí?

Určitě opět zapůsobil dav. Pochybuju že dítě by tohle uďálo, kdyby šlo o samotného jedince. Zřejmě se ty dva chtěli předvýst před ostatníma. Jinak nám obecně vtloukali do hlavy že holub je špatný, holub je zlý, roznáší nemoci a nemoci zabíjej lidi, ale tohle už je přecijenom trochu přísnej exemplární trest.

Akorát nechápu proč se ho snažili kekonci spláchnout do WC, když ho mohli klidně vyhodit z okna. Jedině že by po tom všem zjistili že se jednalo o poštovního holuba a pokusili se odeslat ho i se vzkazem potrubní poštou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Moje děti by tohle neudělali.Bydlíme na vesnici a kolem baráku bylo vždycky dost zvířectva a na každý víkend se něco zabíjelo.Takže viděli jak se zvířata zabíjejí a vždycky jsem jim ukazoval, jak zabíjet, aby se zvířata nemučila.A z sami by na takovéto mučení neměli povahu, protože měli ke zvířatům vztah.Tohle dokáží dělat městské děti odkojené dnešními počítačovými hrami.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Drap, úplně souhlasí. Moje děti také vyrůstaly se zvířaty a vedla jsem je k úctě ke všemu živému i přírodě. Obě se i v dospělosti věnují zvířatům a předávají to už i dalšímu pokolení. Takže je to asi hodně ve výchově, protože malí tyrani existovali i dříve. Jen jsem poněkud zděšená nebo znechucená tou mlčící většinou, která civěla anikdo se neozval. Prý jim to připadalo normální. Teprve když se holuba nepodařilo spláchnout do WC a všechno se provalilo, vrtěli hlavou proč je kolem toho takový rozruch. Co dělali jejich rodiče, když ty děti byly menší ?

před 4255 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kapka

Je to strašný. Já zas nedávno někde četla, jak byly ve středověku hromadně pronásledovaný a týraný kočky. To jsem vůbec netušila. prý je lidi málem vyhubili. Ale kdyby je jen zabíjeli, což o to, ale prý je opravdu strašně týrali. Většině lidí v tý době to taky muselo připadat normální. Měla v tom samozřejmě prsty církev, která tvrdila, že je kočka od ďábla. Prý se kočky zaživa přibíjeli za packy na vrata a nechaly umřít, díky tomu, že kočka hodně vydrží, trvalo to dost dní, než umřela. Neumim si představit, že jdu po vsi a po vratech jsou přibitý kočky, ale tenkrát to lidem asi tak nepřišlo, nevím. Snad ten článek byl věrohodnej, tvářil se aspoň tak.

před 4255 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Je to otřesné. Já svoje informace k otázce čerpala ze zpráv na netu, děti byly v rámci výuky na výstavě zvířat a vyhrály tam toho holuba. Takhle chudák holub dopadl…Já bych jim dala veřejné práce celé třídě ve volném čase v nějakém zařízení chovu zvířat.

před 4255 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kapka

Jako aby to tam vyhubily úplně všechno? 😁 Dělám si legraci. Ale určitě by se s nima mělo na tohle téma pracovat, aby pochopily, že to je špatně. Zní to teda děsně, že ho vyhrály na výstavě zvířat a pak ho utrápily.

před 4255 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek