Jak by jste si poradili s vlastními potomky vy?

Šestnáctiletý kluk a dívka (tedy trestně zodpovědní)utýrali ve školní třídě před zraky spolužáků živého holuba. Házeli s ním o zeď a potom ho ušlapali. Všichni,tedy i diváci údajně považovali toto jednání za „normální“. Bez ohledu na to, jak rozhodnou orgány, co byste dělali jako rodič některého z aktérů?

Nejlepší odpověď
Drap

Mám už potomky odrostlé, a ani nepředpokládám, že by se mi něco podobného mohlo stát. Takovéto jednání nemají děti sami ze sebe, je to způsobeno výchovou a přístupem k životu. Mohu dát hlavu na to, že žádné moje dítě by toto neudělalo, i když všechny by uměli a umí holuba zabít, pokud by to bylo za účelem obstarání potravy.Ovšem tak, aby se holub netrápil a nerbyl stresován.
Teoreticky, pokud by se mi něco podobného stalo, tak by asi náš bulvár zaplavily články o týraných dětech

Další odpovědi
bolak

Těžko říct, máš nějakej odkaz na to o co šlo? K čemu přesně došlo a výpovědi dětí?

Určitě opět zapůsobil dav. Pochybuju že dítě by tohle uďálo, kdyby šlo o samotného jedince. Zřejmě se ty dva chtěli předvýst před ostatníma. Jinak nám obecně vtloukali do hlavy že holub je špatný, holub je zlý, roznáší nemoci a nemoci zabíjej lidi, ale tohle už je přecijenom trochu přísnej exemplární trest.

Akorát nechápu proč se ho snažili kekonci spláchnout do WC, když ho mohli klidně vyhodit z okna. Jedině že by po tom všem zjistili že se jednalo o poštovního holuba a pokusili se odeslat ho i se vzkazem potrubní poštou.

anonym

Moje děti by tohle neudělali.Bydlíme na vesnici a kolem baráku bylo vždycky dost zvířectva a na každý víkend se něco zabíjelo.Takže viděli jak se zvířata zabíjejí a vždycky jsem jim ukazoval, jak zabíjet, aby se zvířata nemučila.A z sami by na takovéto mučení neměli povahu, protože měli ke zvířatům vztah.Tohle dokáží dělat městské děti odkojené dnešními počítačovými hrami.

anonym

Drap, úplně souhlasí. Moje děti také vyrůstaly se zvířaty a vedla jsem je k úctě ke všemu živému i přírodě. Obě se i v dospělosti věnují zvířatům a předávají to už i dalšímu pokolení. Takže je to asi hodně ve výchově, protože malí tyrani existovali i dříve. Jen jsem poněkud zděšená nebo znechucená tou mlčící většinou, která civěla anikdo se neozval. Prý jim to připadalo normální. Teprve když se holuba nepodařilo spláchnout do WC a všechno se provalilo, vrtěli hlavou proč je kolem toho takový rozruch. Co dělali jejich rodiče, když ty děti byly menší ?

kapka

Je to strašný. Já zas nedávno někde četla, jak byly ve středověku hromadně pronásledovaný a týraný kočky. To jsem vůbec netušila. prý je lidi málem vyhubili. Ale kdyby je jen zabíjeli, což o to, ale prý je opravdu strašně týrali. Většině lidí v tý době to taky muselo připadat normální. Měla v tom samozřejmě prsty církev, která tvrdila, že je kočka od ďábla. Prý se kočky zaživa přibíjeli za packy na vrata a nechaly umřít, díky tomu, že kočka hodně vydrží, trvalo to dost dní, než umřela. Neumim si představit, že jdu po vsi a po vratech jsou přibitý kočky, ale tenkrát to lidem asi tak nepřišlo, nevím. Snad ten článek byl věrohodnej, tvářil se aspoň tak.

anonym

Je to otřesné. Já svoje informace k otázce čerpala ze zpráv na netu, děti byly v rámci výuky na výstavě zvířat a vyhrály tam toho holuba. Takhle chudák holub dopadl…Já bych jim dala veřejné práce celé třídě ve volném čase v nějakém zařízení chovu zvířat.

kapka

Jako aby to tam vyhubily úplně všechno? 😁 Dělám si legraci. Ale určitě by se s nima mělo na tohle téma pracovat, aby pochopily, že to je špatně. Zní to teda děsně, že ho vyhrály na výstavě zvířat a pak ho utrápily.