Shady

Jak by jste popsali rozdíl mezi anestetikem a analgetikem?

Nejlepší odpověď
marci1

Anestetikum

„Celková anestezie“ – je podání látky určené k navození celkové anestezie, tedy vyřazení celkového čití bolestivého i senzitivního s vyřazením vědomí. Jedná se o umělé uspání při lékařských zákrocích a operacích. „Lokální anestezie“ je znecitlivění určité části těla za účelem usnadnění nebo umožnění průběhu bolestivého lékařského zákroku a poskytnutí lepší péče. Přeruší se vodivost nervového vlákna pro nervový vzruch.

Analgetikum

Analgetikum se používá k úlevě od bolesti a k dosažení analgesie ( stav bez bolesti ), sníží bolest, ale neodstraní její příčinu.