FamekCZ

Jak byste mě oslovili pod mou přezdívkou? Famku, nebo jak mi víc jak půlka lidí říká, Fameku?

Odpovědi
aliendrone

Škála možností je široká, protože tě neznám. V úvahu přichází od familierníého a přátelského „ty woe“, přes „Famčasi“ konče těmi tebou zmiňovanými, ale bez toho „m“ v prvním případě a „me“ v druhém. ;) :D :D

anonym

Určitou roli může sehráti i to, že ti lidé v podstatě přezdívky (které nevymyslí oni sami) nemají rádi a záměrně si najdou ten nejblběji znějící způsob, jak jimi dotyčného oslovovat, takoví ti časem začnou řikat „Famekucézetty­woe“ 🙂

marci1

Za mě Famku. 🙂

callmehelf

Famek je podobné jako Marek.
Marek se čte Marku.
Takže Famku.

nyjono

Za mně Famku. Ale možná se jim verze s -e- lépe vyslovuje.