Jak by jste anglicky řekli „Potrefená husa se ozvala“?

aneb když se ozve někdo, kdo něco provedl a snaží se to vyvrátit nebo tak něco.. netuším jak by se toto dalo přeložit
Doplňuji:
našla jsem nějaký překlad „If the cap fits, wear it / The Wounded Goose“ ale netuším, jestli by to lidi používající angličtinu pochopili

Nejlepší odpověď
quentos

k doplnění: to je nějaká hovadina…

používá se „A guilty conscience needs no accuser“, zhruba neforemně přeloženo „svědomí viníka ani nepotřebuje být obviněno…“
Doplňuji:
řidčeji též „A guilty conscience is a self-accuser.“ První uvedená varianta se ale používá daleko více.