lotus65

Jak by fungovalo dálkové studium střední školy?

Mám otázku… Lze takto střední školu studovat hned po základní škole nebo to je vytvořeno pro jiný účel?

Doplňuji:
Popř jestli se za to platí

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Dálkové studium je hlavně o tom, že do školy student nedochází denně, ale v daných intervalech, které určuje škola. U SŠ to obvykle bývá 1× za týden. Během hodin ale vyučující nevykládá celou látku, ale předává pouze zkladní informace. Zbytek si student musí najít, zjistit a nestudovat sám. Na většině škol se při dálkovém studiu provádějí pololetní zkoušky – podobně jako semestrální na VŠ. Na některých školách je dálkové studium o rok delší, tj. 5ti leté, než běžné denní – záleží na oboru. Studium končí samozřejmě maturitou – která se ale nesmí zásadně lišit od té, kterou skládají „denní“ studenti.

Bezprostředně po ukončení ZŠ sice dálkově studovat lze, ale nejspíš by vedení školy požadovalo nějaký závažný důvod. Dálkové studium je totiž určené především pro pracující, což do 16ti let není legálně možné. Ale měla jsem např. na DS spolužáka, který k nám přešel ve 2. ročníku z denního.

Ovšem pokud Ti jde hlavně o to, enchodit do školy denně a „usnadnit“ si tím život, nedoporučuji- Dálkové studium Ti ho spíše zkomplikuje, je daleko náročnější, než denní.

Další odpovědi
zzzzz

Je tam předpoklad plnoletost.