Kepler

Jak by asi dopadlo omezení TV reklam za následujících podmínek?

Úplný zákaz by asi nebyl možný, i když by se mi to moc líbilo. Na mně mají ty reklamy spíš odpuzující účinek. Co takhle:

  • všechny TV budou mít rovná reklamní práva
  • reklamy budou možné jen v přestávkách mezi pořady, stejně jako u ČT
  • licenční poplatky ČT budou zrušeny
  • délka reklamních bloků bude omezena na max. 10 minut
  • cenu reklam si budou TV určovat tak, aby to zaplatilo jejich provoz

    Asi blbost, ale mohlo by to takto fungovat?

Nejlepší odpověď
Edison

Čéče… to je ale úplná blbost. Já bych měl úplně jiná kritéria. Etiku, jazyk. O etice se dá polemizovat, jistě nějaká kodex existuje… Ale spíš za odvysílání nesmyslů by měla být televize odpovědná a ne, že ne.

Další odpovědi
ivzez

Délku reklamních bloků na 5 až 7 minut, radši jen na pět.

aliendrone

Nehledej systémové řešení, po kterém NENÍ relevantní poptávka! (Koncoví uživatelé (diváci) v tomo směru jsou totiž IRELEVANTNÍ!!!) ;) :D :D

Jedině individuální řešení má smysl/efekt! viz https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/neni-tohle-uz-prasecina

Smackdown

Poplatky za televizi a radio se nikdy nezruší, já bych to zrušil TV samá reklama, takže koukám na filmy na internetu a bez reklam! a rádio nevyužívám, protože poslouchat místo písniček samé kecání o nesmyslech tak si radši pustim mojí oblíbenou hudbu třeba staženou z www.ulož.to.

Mc Merkurion

… pro mně za mně ať je klíďo bez omezení … tv nemám, takže je mi to u zádele …

Kepler

Edison: tak sem s těmi tvými kritérii! O etiku a jazyk mi nejde, i když je to taky významné. Jak bys změnil zákony o vysílání reklam?