Michal47

Jak budou televize Nova a Prima vybírat poplatky za šíření svých programů v sítích kabelových a satelitních operátorů?

Nebude to prostřednictvím paušálního zvýšení koncesionářských poplatků? Moc děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
gecco

Koncesionářský poplatek je placen ze zákona a směřuje k ČT (a ČR) – nemá nic společného s komerčními TV…

Další odpovědi
mosoj

Za kabelové a satelitní se již platí. Takže se prostě může zvýšit tento poplatek.
Nebo ho zakóduje svým kódem a po zaplacení ti pošle kód. Běžně se na satelitu již děje a u kabelu to lze také řešit. Samozřejmě by to něco stálo.

Hykam

Nejspíš budou součástí, nějakého placeného balíčku a operátoři jim pak budou dávat nějakou částku z peněz, které vyberou.