Avatar uživatele
Damiana

Jak budete vzpomínat na Jiřinu Jiráskovou?

Dnes tato vynikající česká herečka (za zatím nevyjasněných okolností) zemřela.
Jak vás oslovila její tvorba? Měli jste ji rádi?

http://kultura­.idnes.cz/zem­rela-jirina-jiraskova-0hk-/filmvideo.as­px?c=A121127_115300_fil­mvideo_jaz

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? annas, Andělé, johana 56, hanulka11, fcoop, bolak, Sůwa, redy, Illines, anonym před 4088 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Chodívala jsem služebním vchodem za kamarádem do Vinohradského divadla a často jsem „paní ředitelku“ potkávala na vrátnici nebo jinde po divadle, vždy perfektně upravenou, v kostýmku a s Emičkou (tehdy její nevím kolikátý fr.buldoček), prostě Dáma. Prohodily jsme pár slov, většinou o psech nebo Vydrovi, který je také mimo jiné pejskař „našeho“ typu (vždy boxeři). Shodovali jsme se, že máme rádi zmuchlané psí obličeje. Její kultivovaný projev k ní patřil zrovna tak, jako se dovedla v okamžiku změnit na „herdekbabu“. Taková prostě byla jako žena, jako herečka i jako „funkcionářka“.
Pokud byla zcela při smyslech, určitě jí muselo velmi obtěžovat fyzické chátrání a závislost na cizí pomoci. V každém případě bych jí přála důstojnější konec. Nebyla svatá a měla jsem ji proto ráda. Mám slabost pro ženy se smyslem pro humor
a sebeironii, zvláště když mají inteligenci, talent a navíc krásu. Ono se toto všechno jaksi projeví ve tváři a v očích. Bylo mi za ní dnes smutno :((

3 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym, anonym, Damiana Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Byla jedna z NEJ...... její role byly úžasné ,dovedla zahrát všechno… vždy se mi líbila i v rolích protivných ženských – prostě Umělkyně s velkým U.
Konečně ji nic už nebolí – tolik si přála v posledních dnech už odejít.....

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/o-mrtvych-jen-dobre
a líbila se mi ve filmu Fany s J.Bohdalovou :)
http://www.csfd­.cz/film/4948-fany/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Braník

Budu na ni vzpomínat jen s dobrým srdcem,byla to Paní "herečka"krásná dáma plná suché anglické inteligence.měl jsem jí moc rád,

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
redy

Já ji měla ráda.

Doplňuji:
A mám, je spousta filmu na který se ráda podívám

Upravil/a: redy

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
badisko

vyborna herecka ..ale sejde s oci sejde z mysli …takze vzpominat tezko…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panxnotdead

Jo měl..zemřela za nevyjasněných okolností.. co bych za to dal, abych se dožil takového věku

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Budu vzpomínat. S úctou, respektem, dojetím.
Pro mně to byla Paní herečka.
Také jsem ráda, že pracovala s Unicef.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

nijak, mám kolem sebe spoustu důležitějších osob, na kterých mi záleží

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Také jsem četla, vzpomněla si na ni. Měla jsem ji moc ráda, její ironii spojenou s humorem… Znám ji z filmu, hrála vznešené dámy ale"lehčí" ženy, role vážné i ironicko-komické … Vždy si vzpomenu na babi v Kachyňových Sestřičkách. Dále mě napadají Světáci, Fany, seriál TV Sňatky z rozumu …

před 4088 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

Dnes večer na ČT1 – Zámek v Čechách, další její vynikající herecký koncert.

před 4088 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Illines

Bez pochyby herecka dobra,ale jednu skvrnu si odnesla na dusi sebou.

před 4088 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

To jistě. Jenže…kdo ne…

před 4088 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek