Damiana

Jak budete vzpomínat na Jiřinu Jiráskovou?

Dnes tato vynikající česká herečka (za zatím nevyjasněných okolností) zemřela.
Jak vás oslovila její tvorba? Měli jste ji rádi?

http://kultura­.idnes.cz/zem­rela-jirina-jiraskova-0hk-/filmvideo.as­px?c=A121127_115300_fil­mvideo_jaz

Nejlepší odpověď
anonym

Chodívala jsem služebním vchodem za kamarádem do Vinohradského divadla a často jsem „paní ředitelku“ potkávala na vrátnici nebo jinde po divadle, vždy perfektně upravenou, v kostýmku a s Emičkou (tehdy její nevím kolikátý fr.buldoček), prostě Dáma. Prohodily jsme pár slov, většinou o psech nebo Vydrovi, který je také mimo jiné pejskař „našeho“ typu (vždy boxeři). Shodovali jsme se, že máme rádi zmuchlané psí obličeje. Její kultivovaný projev k ní patřil zrovna tak, jako se dovedla v okamžiku změnit na „herdekbabu“. Taková prostě byla jako žena, jako herečka i jako „funkcionářka“.
Pokud byla zcela při smyslech, určitě jí muselo velmi obtěžovat fyzické chátrání a závislost na cizí pomoci. V každém případě bych jí přála důstojnější konec. Nebyla svatá a měla jsem ji proto ráda. Mám slabost pro ženy se smyslem pro humor
a sebeironii, zvláště když mají inteligenci, talent a navíc krásu. Ono se toto všechno jaksi projeví ve tváři a v očích. Bylo mi za ní dnes smutno :((

Další odpovědi
hanulka11

Byla jedna z NEJ...... její role byly úžasné ,dovedla zahrát všechno… vždy se mi líbila i v rolích protivných ženských – prostě Umělkyně s velkým U.
Konečně ji nic už nebolí – tolik si přála v posledních dnech už odejít.....

briketka10

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/o-mrtvych-jen-dobre
a líbila se mi ve filmu Fany s J.Bohdalovou :)
http://www.csfd­.cz/film/4948-fany/

Braník

Budu na ni vzpomínat jen s dobrým srdcem,byla to Paní "herečka"krásná dáma plná suché anglické inteligence.měl jsem jí moc rád,

redy

Já ji měla ráda.

Doplňuji:
A mám, je spousta filmu na který se ráda podívám

badisko

vyborna herecka ..ale sejde s oci sejde z mysli …takze vzpominat tezko…

panxnotdead

Jo měl..zemřela za nevyjasněných okolností.. co bych za to dal, abych se dožil takového věku

ReHu

Budu vzpomínat. S úctou, respektem, dojetím.
Pro mně to byla Paní herečka.
Také jsem ráda, že pracovala s Unicef.

anonym

nijak, mám kolem sebe spoustu důležitějších osob, na kterých mi záleží

annas

Také jsem četla, vzpomněla si na ni. Měla jsem ji moc ráda, její ironii spojenou s humorem… Znám ji z filmu, hrála vznešené dámy ale"lehčí" ženy, role vážné i ironicko-komické … Vždy si vzpomenu na babi v Kachyňových Sestřičkách. Dále mě napadají Světáci, Fany, seriál TV Sňatky z rozumu …

Damiana

Dnes večer na ČT1 – Zámek v Čechách, další její vynikající herecký koncert.

Illines

Bez pochyby herecka dobra,ale jednu skvrnu si odnesla na dusi sebou.

Damiana

To jistě. Jenže…kdo ne…