paliska220Be

Jak si poradit s problémy, které mám na brigádě?

Dobrý den, dnes mě naštval jeden chlap opravdu nehorazně a zda se mi ze tak trochu zneužívá toho že mi není 18 let a to ja si nechci nechat líbit je to hroznej diktátor a ja ho chci poslat slušně do pr..ele jak to mám udělat nerad bych se s ním pral ale mám na to chuť mu dat jednu do drzky poraďte at uz mě to motivuje bebo i demotivuje předem díky
Doplňuji:
Takže začalo to tím ze jsem nastupoval na brigádu s mím dobrým kamošem kterému je čerstvě 18. Let jeho otec koupil občerstvení a ten můj pozemek kdo je v tom asi za víc ? Jenže otec nejmenovaného přepsal občerstvení na něho a ten si začal myslet táta od něho ani nechce pronájem ale on me začal diktovat a ja vím ze kdyz přijde domů tak mu tatínek nadiktuje pro me úkoly a nejlepší na tom je to ze on si s někým píse na telefonu a ja musím utirat stoly a taky když jsem sam tak mě kontroluje jeho holka a ja nemůžu žít v atmosféře že mě někdo nevěří a to vše na našem pozemku otec o tom ví ale nechceho vyhodit kvůli tomu ze ho jinak pomluvi v celím městě

Odpovědi
led

Ide tu o 2 vzťahy
A – majetkoprávny vzťah
B – pracovnoprávne vzťah

pokračovanie v diskusii:

Quimby

Co tahle popsat aspoň situaci?

marci1

Ignorovat. 🙂

mosoj

Důvěřuj ale prověřuj. Vyjadřovat se neumíš. Zřejmě to budeš muset překousnout.

anonym

Vítej v realitě a to je teprv brigáda, počkej, až budeš v normálním zaměstnání, počítej s tím, že vždy, v každé práci se najde někdo, kdo ti to bude znepříjemňovat, to je prostě všude.
Slečnu bych ignorovala, to není tvoje šéfová a panáčkovi bych řekla, že tam makáme spolu, ty a on, ne, že ty makáš a on si hraje s telefonem.

led

Akosi je to zamotané, ak som dobre rozumela. Ide tu o 2 vzťahy.
A – prvý vzťah:
kamarátov otec prepísal na neho „občerstvenie“, v ktorom brigádujete, takže sa z neho stal majiteľ toho občerstvenia.
1 – To občerstvenie stojí na vašom pozemku?
2 – Aký je váš vzájomný právny vzťah, ohľadom tejto nehnuteľnosti? Ide o prenájom?
3 – Prenajímateľ a Nájomca si plnia riadne podmienky nájomnej zmluvy?
B – Druhý vzťah:
4 – Bez ohľadu na majetkové vzťahy, vy pracujete v danom občerstvení ako brigádnik?
5 – Aká je vaša náplň práce, máte na to riadne spísanú pracovnú zmluvu?

6 – po zmene majiteľa občerstvenia bol spísaný dodatok pracovnej zmluvy o zmene pracovnoprávneho vzťahu k novému majiteľovi, alebo nová pracovná zmluva?

7 – Prácu vám prideľuje a kontroľuje zamestnávateľ, alebo ním určený zástupca. Je tá „jeho holka“ ním určený zástupca? (mám pocit, z vášho popisu, že ano)
8 – Vašou pracovnou náplňou nie je kontrolovať pracovnú činnosť majiteľa občerstvenia – vášho zamestnávateľa. alebo sa mýlim?