kurec

Jak budeme říkat hudbě, která vznikla 2010–2020?

Desítky?

Nejlepší odpověď
annas

Hudba, která vznikla v prvním desetiletí 21. století. Nebo také jde o první dekádu, desátá léta 21. století.

Další odpovědi
led

desítky třetího milénia

Tabea

Dekádky

marci1

Na základě označování šedesátky, sedmdesátky, osmdesátky, devadesátky asi slovo „desátky“ není to pravé ořechové. Tak možná „desátá léta“ a nebo tvoje „desítky“. 🙂

Kelt

Hudba se dělí na pěknou a škaredou. Poslouchatelnou a neposlouchatelnou a nezáleží na tom, kdy hudba vznikla. Možná, že vzniklo několik zajímavých melodií, které se ti budou líbit, ale cílem a smyslem hudby je přinášet lidem radost. Někdo má rád folk, jiný rock a tak bych mohl pokračovat. Pro mou dceru 29 let, jsou skladby před rokem 1990 vykopávky, ale časem zjistí, že se to dá taky poslouchat. Asi jsi mladý, takže si nemůžeš pamatovat soutěže v televizi, kdy soutěžící měl poznat autora, skladbu a pod. Podle mne je důležitější si poslechnout hudbu a mít z toho radost, než znát tisíce skladeb podle doby vzniku, autora a pod.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.