Shady

Jak bude vypadat společnost kde většina lidí kvůli mechanizaci nebude pracovat?

Až bude levnější „zaměstnat“ stroj než člověka, tak to zaměstnavatel u­dělá.

Nejlepší odpověď
led

Nie je len mechanická práca. Stroj nenahradí človeka, je veľké množstvo činností kde to bez človeka nejde, tie stroje musí aj niekto vymyslieť,… zatiaľ.
Táto myšlienka mi pripomína teóriu ludditov „stroje nám berú prácu, zničme ich“
„Jako neoluddismus je v poslední době někdy označován filosofický proud, kritizující technologický pokrok jako takový (zejména počítačovou revoluci), zejména z důvodu jeho negativního dopadu na lidskou individualitu či sociální situaci. K neoluddistům se řadí např. Nicholas G. Carr, autor známého eseje Is Google Making Us Stupid?, ale i jiní autoři.“
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Lud­dit%C3%A9

Další odpovědi
fcoop

To jsou zmatené představy, přečti si něco o tom,co pojem PRÁCE vůbec znamená.
Určitě to není tak,že Pepa přestane chodit do fabriky s bandaskou.-------- Obrazně!
A už vůbec !!, ale vůbec ne,že tu bude komunizmus,všechno bude nejraději! centrálně naplánované jakýmisi nadlidmi a tupé stádo idiotů bude tančit,zalykaje se štěstím.
To jsou Orwellovy vize o budoucnosti lidstva reálnější.

Awe

Jednoduše…Bude se krást,zabíjet naprostá anarchie

anonym

V takové společnosti budeme mít nejspíš komunismus. Ovšem bude zase nutné zavést státní plánování, aby se zamezilo zneužití systému.

marci1

V současnosti to ještě není většina, ale všichni vidíme, kolik lidí díky strojům nemá práci. Zrovna mě napadlo, že bych chtěla zpátky v obchodě tu paní, která vykupovala láhve a probraly jsme kde co. Jako ve filmu „Vratné láhve“.