jirka F

Jak bude reagovat teploměr na měření venkovní teploty,pokud venkovní teplota,klesne pod cca –50°c?

Pokud teploměr,atakuje minimální teplotu než jakou je schopen minimálně naměřit.Stane se že také jako při maximální praskne nebo co se přesně stane?

zdroj obrázku:pixabay

PS: Do otázky jsem dal cca.Protože některé venkovní teploměry jsou schopni naměřit i –60°c a více.

PS2:Pokud jsem tuto otázku,někdo už vložil ještě,ze starších let(2012–2019)tak se mu omlouvám,ale neměl jsem chuť pátrat někde v archivu.

PS3:Obrázek se nepodařilo bohužel správně vložit.

Nejlepší odpověď
mosoj

e) jiná odpověď(dopište)

A jaký teploměr? Rtuťový ti zamrzne při –38,9oC a lihový při –114,4oC. Toť vše.
Nic ti nepraskne. Rtuť ani líh není vodní led.

Další odpovědi
Kepler

e) jiná odpověď(dopište)

Rtuťový zatuhne při –38, ale ten už je zakázaný. Sloupec rtuti v kapiláře slezl mimo stupnici do té baničky dole a nic se nestalo. Lihový je schopný naměřit i –110 st, pokud je na to kalibrován. Naopak při přehřátí je schopen prdnout. Nic nepraskne, u těchto médií není anomálie vodního ledu, který při zamrznutí zvětšuje objem a trhá. Takže nejradši měřím digitálním teploměrem s venkovní sondou. Kdo ví, co ještě můžeme v budoucnu naměřit…

jirka F

Ještě dodatek: chybu v anketě už se mě nezdařilo opravit.