skywalker

jak bojovat s psychickou leností ?

Dobrý den,

Mám akutní dotaz, chodim do gymnázia již třetím rokem, máme určenou seminární práci na 15 stran a já sem zkončil na svých devíti…Datum odevzdání je do půlnoci tuto neděli a já se k tomu ne a ne dokopat. Jsem psychicky hrozně líný, fyzicky bych řekl že jsem až moc aktivní, při jakékoliv příležitosti jdu ven, tancuji hlavně break a street dance, ale když se najde nějaký workshop, vždy na něj jdu jelikož mě to baví, postavu mám na svůj věk zatim přijatelnou, prostě s fyzickou stránkou nemám vůbec žádný problém, ale potřeboval bych nějak pomoct dokopat k tomu, abych tu seminárku dodělal. Zkoušel jsem nějakou motivaci jakože večer už budu mít klid, ale nepomohlo, zkoušel sem se za to i dokonce fyzicky lehce trestat, jakože sem to neudělal již ráno, ale to také nepomohlo, nevíte někdo co s tím ? jsem opravdu beznadějný…:'(

Nejlepší odpověď
anonym

Každá jsme jiný. Osobně to řeším, že si řeknu:
„Musíš. Je to nutné? Je.“ Pak se odměň sportem.
V životě budeš muset dělat plno nepopulárních věcí, tak si zvykni, že musíš.

Další odpovědi
rigormortis

Nepopisuješ lenost ale nechuť.

marci1

No je to asi tak, že nás některý úkol nemusí bavit, ale musíme ho provést. Je lépe udělat ho co nejdříve, a potom člověk na to nemusí myslet. Já si říkám, udělej si to a budeš mít klid a můžeš si dělat, co budeš chtít. Představím si, jaké to bude, až to budu mít hotovo a s chutí se do toho pustím:-)

anonym

Psychická lenost? Tak to slyším poprvé. Spíš se mi zdá, že ti chybí cílevědomost a zodpovědnost. Jenže tady jsi zodpovědný sám za sebe. Nedokončení nebo nepředání seminárky podle mého názoru výrazně ovlivní tvou známku. A tento fakt bys měl mít před očima. Potom není zapotřebí hledat jakákoliv další „povzbuzovadla“, abys práci dokončil. Tušíš, co se skrývá pod pojmem vnitřní disciplína? Tak to je přesně to, s čím máš problém a co potřebuješ cvičit. Do nedělní půlnoci se jí ale nenaučíš. Takže to spíš vidím tak, že se budeš ještě dnes poflakovat, v noci budeš mizerně spát a zítra ti bude špatně. Budeš sedět u stolu a dodělávat práci a budeš si spílat za to, že jsi to nechal na poslední chvíli.
Mohu ti poradit jediné: příště si uvědom, že každý člověk musí dělat spoustu činností, které nedělá právě s láskou, ale udělané být musí. Mně se osvědčilo jít nejdříve udělat právě to, co mne netěší, co byla povinnost. Prostě nejdřív přišlo na řadu to, co jsem dělala doslova s odporem. (Nerada jsem se učila slovíčka, takže jsem otevírala slovníček hned, jakmile jsem si sedla k učení. Nerada žehlím, takže si k tomu pustím nějaké hezké CD a jdu to udělat dříve než jiné práce. Opravdu to funguje .) Tohle se dá natrénovat a nevěřil bys, jak hodně dokáže takováto sebekázeň usnadnit a zkvalitnit život. Najednou si uvědomíš, že vlastně nejsou práce, které by ti byly protivné.
Beznadějný není nikdo. U Tebe je hlavní problém věci neodkládat a nevěnovat se zábavě dříve, než máš dokončené povinnosti.