Emefej

Ano, pokud dřevo není řádně ošetřeno.

mosoj

Kůrovcové dřevo se má porazit a ihned odkornit!!!!!!! Pokud to někdo nedělá nechť mu ruce upadnou. Jinak, kůrovec vylétá, nikoliv vypadává!!!!!

Drap

Ano může a dokonce se tak šíří. Lze však dřevo postříkat, zakrýt folií, nebo přepravovat v uzavřených kamionech. Do zahraničí se tak i dost často vozí.

Pepa25

Kůrovec se šíří vzduchem a přemnoží se, pokud má k tomu podmínky. Jak na něj? Nedovolit přemnožení, především rychlým odstraněním napadených stromů.

Zdroj: https://www.ne­krmbrouka.cz/cas­te-dotazy