vita

Jak blokovat www stranky???

Ahoj.Koupili jsme synovy k narozeninam pc sestavu. Jek se blokuji pouze na jeho pc nehodíci se stranky (erotika a porno) moc děkuji.

Nejlepší odpověď
Bedy

Je několik možností, ale je-li syn šikovnější, tak to stejně obejde.
První možností je blokování stránek pomocí souboru hosts, který najdete v Tento počítač – C:\Windows\Sys­tem32\drivers\etc

Ten otevřte v Poznámkovém bloku a zadejte to tam podle vzoru – musíte onu nechtěnou stránku přesměrovat na 127.0.0.1

Další možností je instalace nějakého programu do počíatče – řada jich je opravdu nekompromisních, často dělají potíže. Ale výborné zkušenosti mám s programem Windows Live Zabezpečení rodiny, který je součástí balíku Windows Live Essentials. Při instalaci odmítněte Bing Bar (Windows Live Tooolbar). Ke stažení z http://window­s.microsoft.com/cs-cz/windows-live/essentials-home

Třetí možností je pak blokace přes firewall – ať už softwarový (jako program) či hardwarový (v routeru/modemu). Blokace přes firewall pak platí pro počítač jako takový a je jedno, z jakého operačního systému se tam připojuje.

Ve finále tomu stejně těžko zabráníte. Spíš řeště zabezpečení počítače – aby byl pravidelně aktualizovaný, aby tam byl aktualizovaný antivirový&an­tispyware program, aby se používala poslední verze internetového prohlížeče, aby počítač byl chráněn firewallem (Windows v základu firewall má, stačí se juknout do nastavení).
Já lidem instaluji do počítače program EMET, který je výborným doplňkem zabezpečení počítače. Více o něm najdete zde: http://suppor­t.microsoft.com/kb/2458­544

Další odpovědi
Michal Kole

Pokud je syn technicky znalí tak to blokádu obejde.

Lze využít funkce přímo v prohlížeči, tak na úrovni firewallu jak softwarového např. v antiviru tak hardwarového např. v routeru.

Přímo na Windows essential je aplikace rodičovská kontrolora, kde jde blokovat.

beer

Dá se to nastavit přímo v prohlížeči, nebo pomocí prográmků:
http://www.slu­necnice.cz/ti­py/chrante-sve-deti-pred-nastrahami-internetu/
Pokud ale PC neovládáš, požádej o to raději zkušenějšího známého.

Hlada

Různých programů, tvářících se jako „rodičovská kontrola“ existují mraky. Myslím ale, že jejich používání je ze strany rodičů spíš sebezesměšňování, projev nedůvěry, divné výchovy, vyhlášení války. Vězte, že obejití jakékoli blokace na úrovni PC je pro dítě snažší, než úkol z matematiky. Dítě není možné ochránit blokováním informací. Pokud má zájem, dostane se k nim jinudy. Myslím, že je důležitější, aby dítě od rodičů vědělo, jak s těmito informacemi naložit, aby jeho chování nevybočilo z obvyklých mezí.
Pro charakter dítěte je nebezpečnější sledování zpráv než pohádek pro dospělé.