Avatar uživatele
Georgo2010

Jak bezpečně skartovat CD a DVD bez skartovačky, aby soukromá data nebyla čitelná?

Doplňuji:
Nemůže se poškodit mikrovlnka, když do ní dám na cca 10 vteřin cd/dvd disky? Předpokládám, že bude nutné vnitřek otřít vlhkým hadříkem před ohříváním pokrmů.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? chudst, fablen, www před 4699 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Že by mohla zapracovat mikrovlnka ?? Viděl jsem jakási videa )))

http://www.you­tube.com/watch?v=SO­IQ3wSr_Zw

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tuCZek

zlomit si myslím stačí

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Michal Kole

Datovou vrstvu rozbrousit smirkl papírem.
Doplňuji:
V mikrovlnce bych to raději nedělal.

Pokud neni k dispozici smirkl papír tak, alespoň CD rozlámat na malé kousky. Minimálně na čtvrtiny

Upravil/a: Michal Kole

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gnosis

rekl bych, ze staci 1 hlubsi ryha do horni vrstvy od stredu ke kraji / opalit horni vrstvu zapalovacem / zlomit / mikrovlnka. nekdy nemusi byt ani to:) mnou palene CD jsou bez skrabance, a stejne po 5 letech nejdou precist.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RomanP

Já to praktikuji sekerou a špalkem, vždy když jdu sekat dřevo na topení tak se vyřádím i na CD a DVD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Těžká rada,když nevím,jak vypadá skartované DVD a CD,bez skartovačky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Hodit celá do roztopených kamen dá nejmíň práce

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dennis15

Zkus počmárat nesmazatelným fixem po straně, kde čte ty data laser./ Poškrábat./ Rozlámat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
devitkac

Mikrovlnka je jedna možnost, ale dnes existují i firmy, které se tomuto věnují. Já třeba vím o http://www.ekos­kart.eu/ Ti se teda primárně věnují skartování dokumentů, ale myslím si, že něco takového by zvládli také.

před 1588 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek