Georgo2010

Jak bezpečně skartovat CD a DVD bez skartovačky, aby soukromá data nebyla čitelná?

Doplňuji:
Nemůže se poškodit mikrovlnka, když do ní dám na cca 10 vteřin cd/dvd disky? Předpokládám, že bude nutné vnitřek otřít vlhkým hadříkem před ohříváním pokrmů.

Nejlepší odpověď
beer

Že by mohla zapracovat mikrovlnka ?? Viděl jsem jakási videa )))

http://www.you­tube.com/watch?v=SO­IQ3wSr_Zw

Další odpovědi
tuCZek

zlomit si myslím stačí

Michal Kole

Datovou vrstvu rozbrousit smirkl papírem.
Doplňuji:
V mikrovlnce bych to raději nedělal.

Pokud neni k dispozici smirkl papír tak, alespoň CD rozlámat na malé kousky. Minimálně na čtvrtiny

gnosis

rekl bych, ze staci 1 hlubsi ryha do horni vrstvy od stredu ke kraji / opalit horni vrstvu zapalovacem / zlomit / mikrovlnka. nekdy nemusi byt ani to:) mnou palene CD jsou bez skrabance, a stejne po 5 letech nejdou precist.

RomanP

Já to praktikuji sekerou a špalkem, vždy když jdu sekat dřevo na topení tak se vyřádím i na CD a DVD

tom004

Těžká rada,když nevím,jak vypadá skartované DVD a CD,bez skartovačky.

elektrikář

Hodit celá do roztopených kamen dá nejmíň práce

dennis15

Zkus počmárat nesmazatelným fixem po straně, kde čte ty data laser./ Poškrábat./ Rozlámat.

devitkac

Mikrovlnka je jedna možnost, ale dnes existují i firmy, které se tomuto věnují. Já třeba vím o http://www.ekos­kart.eu/ Ti se teda primárně věnují skartování dokumentů, ale myslím si, že něco takového by zvládli také.