honzali111

Jak bezpečně otevřít psovi tlamu ? Musím ho dokrmovat a sám nechce žrát (je v léčení).

Nejlepší odpověď
gecco

Jednou rukou chytíš horní čelist (palec na jedné straně – směrem k čenichu, prsty na straně druhé), druhou rukou spodní čelist (podobně, jako horní). Neměl bys psovi čelisti příliš tisknout, ale úchop musí být pevný.
Přitom psa chval a současně mu říkej nějaký povel (otevři…) – jakmile pochopí, co po něm chceš, měl by být schopen/ochoten se nebránit.
Jakmile se to ´naučí´, stačí už jen uchopit čelist spodní a tak tlamu otevřít.
Otázkou je, nakolik bude ochotný, když ani nechce žrát – vytrvej.
😉

Další odpovědi
isteron

Náš špic nechcel prehltnúť tabletky, dokázal ich nájsť aj medzi plátkom šunky. Lieky sme mu dávali tak, že sme namiešali do riedkej kašičky z paštéky a dali sme mu to na ňufák. To nezniesol a sám si to olízal aj s liečivom.

Marek Brož

Pokud ho máš vychovanýho tak by ses neměl čeho bát.

honzali111

Díky za odpověď. Nebojím se, pouze bych chtěl znát nějaký fungující fyziologický grif (např. stisknout nějaké svaly/vazy apod. na čelisti nebo podobně), jak mu tlamu otevřít, abych mu nějak neublížil. Nikdy jsem to nepotřeboval, na žádné výstavy, kde se ukazují zuby, nechodil, takže jsem ho k tomu neměl důvod vést.