mandat

Jak běžné je u Romů jméno Dežo?

Nejlepší odpověď
briketka10

Erika, Koloman, Etela, Gizela, Eržika, Sandra, Gejza, Imrich, Patrik
u etnických Čechů..
Zoltán, Tibor, Margita, Elemír, Dezider, Marika, Attila nebo Aladár
tato jsou běžná na Slovensku a v Maďarsku..
u nás na dvorku jsou Viky, Isabela, Daniel, Samuel a na jednoho
si nevzpomenu ten je z nich největší raubíř !!
Doplňuji:
už vím Fabián ten, když přijede,
tak víme, že je to on strhne se
největší bitka o všechno balón
koláče, PET lahve s pitím je to
opravdu největší řvoun ze všech,
řve jako pavián !!

Další odpovědi
Nuk nuk

Dežo je domácká podoba jména Demeter nebo Dezider. Dnes už sni jedno z nich moc běžné není ani u Romů. Spíš je potkáš u starší generace Romů, kteří ještě ctí vazby na slovenské kořeny.
U mladších se jména více podobají těm „českým“, případně občas zvolí něco „exotičtějšího“, ale to koneckonců dělají Češi také.

Alesh

🙂 Dík, rozesmál jsi mě. 😉

Seznam.cz

Častá jména jsou židovská, pocházející z Nového zákona, mezi mini jsou i slovanská. Příklad: Josef, Jan, Maria, Pavel,.. slov. Ladislav, známé jméno z rubriky krimi který spoluvězně popálil vřelou vodou a zbil násadou od koštěte.

honza19hk

Tuším, že to není jméno ale nadávka.

petra15

Seznam.cz
takze v Roma (hl. mesto Itálie)jsou castá zidovská jména?

Nuk nuk

:D Já bych řekla, že v okolí Jeruzaléma budou ještě o něco častější :)

petra15

ale on se ptal na Roma a pritom myslel cikány…