zjentek

Jak až dalece jsou osobní věci v bezpečnostní schránce banky chráněny před zákonem?

jsou osobní věci uložené v osobní bezp. schránce banky v bezpečí před zákonem? Anebo vám jí klidně proleze kdejaký státní tajtrlík, například kdejaký polda s povolením?

Nejlepší odpověď
aliendrone

B je správně, tedy „klidně ji proleze kdejaký státní tajtrlík, například kdejaký polda s povolením“. ;) :D :D

Výhoda bezp. schránky je především v tom, že instituce neví, co se v ní ukrývá (teoreticky). Tedy třeba nezdaněná hotovost (častý jev), popřípadě jiné cennosti neuvedené v majetkovém přiznání. Pokud si potřebuješ schovat své sňatkově vyunterwasser­manněné prašule, nestačí ani mít schránku mimo republiku, důležité je ji mít MIMO sféru euroemerického vlivu. (než se zeptáš – NE, i Švajc už DÁVNO není to, co kdysi).

U nás se můžeš spoléhat na „posvátnost soukromí“ přímo úměrně svému postavení (jistě chápeš, že získat povolení k prohlídce bezp. schránky např. svatého Andreje je přímo sysifovská práce, na rozdíl od tebe, kde je to v podstatě „hračka“) a druhak „společenské potřebě“. On totiž ani Andrej si nemůže být jistý na 100%, záleží na síle a možnostech těch, kteří stojí v pozadí. To je ovšem samozřejmě jen má „kryptokonspirace“ (než se ozve Pepa25 – jistě víš stejně jako on, že je v našem státě zcela NEMOŽNÉ, aby státní aparát byl zkorumpovaný a tzv. „šel někomu na ruku“) ;) :D :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.