Šefčík

Jak automaticky posílat real-time video přes internet? (vlastní web-kamera zabírající chatu)

Chtěl bych nainstalovat na chalupu web-kameru (nesnímat veřejná prostranství, jen vlastní parcelu). Zajímalo by mě jestli existuje nějaký malý třeba GSM vysílač, který by bez přítomnosti notebooku dokázal odesílat video v reálném čase, nebo alespoň snímky aktualizované třeba po 10 minutách. Jak se taková věc jmenuje, dá se to u nás někde koupit?
Mám zkušenost s bezdrátovým AV přenosem na pásmu 5.8ghz (legální v ČR do 25mW), ale to funguje jen asi na 200 m a já bych chtěl to video posílat 50 km daleko.
Díky

Odpovědi
gecco

„50 km daleko“ – přímo bez licence nelze (a získat takovou licenci by byl problém).
Takže můžeš použít některý z licencovaných systémů přenosu (a za přenos platit), např. GSM kameru (něco takového nabízí třeba Jablotron – http://www.ja­blotron.com/cz/a­larmy/gsm-kamera/ , ale dodavatelů je ´hafo´).
___
Není k tomu potřeba notes, taková kamera je autonomním systémem – jde, v podstatě, o kombinaci kamery a mobilního ´telefonu´…
😉.