honza19hk

Jak asistenční služba nehod( lovci nehod) nalézá nehody?

Dost často jezdím k nehodám a někdy dokonce dřív jak hasiči jsou tam tzv. lovci nehod a tak si říkám,že nejsou složka IZS ale jak se o té nehodě doví a někdy dokonce dříve než hasiči nebo záchranka?
Že by odposlouchávali frekvence hasičů?
Nevíte jak to zjišťují? Přece nemůžou být na všch silnicích současně.

Nejlepší odpověď
mojitek

Když jsem měl banální nehodu,tak tam asistenční služba byla dřív než pomáhat a chránit. Je to jednoduchý- echo jim dává sama policie
Doplňuji:
to echo asi nebude zadara 🙂

Další odpovědi
Bedy

Když poslouchám rádia, tak mají své „agenty“ – většinou profesonální řidiče a ti, když něco vidí, tak to ohlásí. Mohou například spolupracovat i s lovci nehod.

zzzzz

Od policie, ale oficiální to asi nebude, spíš bych to nazvala kamaradičkování.
Ale je velice divné, že min. vnitra nedokázalo zakázat ty auta, co vypadají jak policejní, to asi ten vlastník aut bude mít super kamaráda.

venkovan

Odposlechy a přímé kontakty.
Někdy majitelé takových služeb jsou bývalí policisté.
Co je ale horší, že se na silnicích chovají jako kdyby měli právo přednosti jízdy, nezřídka místo nehody ještě svým autem zablokují – zhorší průjezdnost apod.
Dle mne je to zbytečná služba která je propojena s různými podnikateli a dohazují jim víc kšefty než pomáhají řidičům. Kdysi jsme na jednoho dávali k jisté pojišťovne stížnost. Na silnici se choval jako pprase, vytlačoval auta v koloně před nehodou apod. Pojišťovna odpověděla, že ho neznají a nemohou zjistit kdo to byl, protože neznají čas nehody. Obávám se, že čas nehody je zapsán v protokolu, u nehody byly i policisté. Takže víc než zřejmé, jak je vše propojeno.