Avatar uživatele
zjentek

Jak asi nesou andulky chované v klecích skutečnost, že nemohou létajíce shánět potravu a krmit jí svá mláďata?

Jaro );

Upravil/a: annas

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, aliendrone před 1141 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Už jen přemístění do klece představuje pro andulky zátěž. Musí si zvyknout na nové prostředí a novou společnost, tentokrát lidí.

Samozřejmě, že létající tvor je vždy šťastnější než ten, který je „uvězněný“. Když mu majitel otevře klec, vyletí, ale může si snadno zranit křídlo. Určitě bude trpět bolestí.

Chovatelé by měli volnost nějak kompenzovat, třeba tím, že společný život s andulkou bude těšit andulku i chovatele. Vybrat klec, která bude andulce vyhovovat. Možná jí pořídit kamaráda., zajistit potravu i vodu. Viděla jsem u známé v kleci i hračku.

Aby chovatel částečně „zmírnil“ andulčin smutek, je nutné, abyste si ji získal a měl ji rád jak jsem uvedla výš.

Do myšlení andulek se neumíme vcítit, takže jen uvažovat,

"Historie chovu andulek v Evropě má dlouho tradici

V podstatě se sledovaly dva hlavní chovatelské cíle:

Němci převážně sledovali změny ve zbarvení peří a pravidla dědičnosti těchto změn.
Angličané kladli hlavní důraz na zlepšení harmonie tvarů a na velikost."

https://www.skol­nicasopis.cz/in­dex.php?cla=50

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Herjulfson

Myslím, že to snášejí velmi těžce. Jsou frustrovány, stresovány … prostě on se určitě najde někdo v EU kdo navrhne zákaz takového zacházení. Stejně jako cirkusy bez zvířat – klece bez ptáků.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

To nemám představu, zato mám celkem dobrou o velikosti jimi snášených vajec. To abych si snad jen pro účel blbé snídaně pořídil FARMU. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
zjentek

Ann, děkuji za korekci. Ne, že by mě to „úplně“ nenapadlo, napsat létajíce, ale… když ono LETECKY se mně tam prostě líbilo víc, no… nemohl jsem si pomoci. Vždyť už mě trochu znáte, si myslím a tolerujete. I když třeba velmi trpíte, chjo.. (;

před 1141 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Her julfson, možná by bylo mnohem jednodušší dostat na Zemi tvora, ketrý by choval v klecích nás. Tedy některé. Ale ne obdobně. jak to známe z vězení, z kriminálu. Ale nahodile, random výběrem. To bychom si pak myslím velice rychle a rádi celou věc s „chovem“ sami rozmysleli a už bychom si ty zvířata pro okrasu chovat doma ani nechtěli, si myslím. (;

před 1141 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek