Petrasmidka

Jak antibiotika Klacid 500 ovlivňují antikocepci?

Dobrý den, beru antibiotika Klacid 500 a včera nám s přítelem při pohlavním styku prasknul kondom. Beru již 2 roky antikoncepci Artizia. Je nějaká šance, že bych mohla být těhotná? Děkuji

Odpovědi
marci1

Klacid nepatří mezi antibiotika, která snižují účinek hormonální antikoncepce.
http://www.ule­kare.cz/porad­na-lekare/antikoncepce-a-atb-klacid-500-34702

Petrasmidka

Opravdu je to 100%, že Klacid nepatří mezi tyto antibiotika? Četla jsem to na hodně stránkách, ale pořád si nejsem jistá.