agentpv

Jak anglicky říct: Moje dcera se nás pořád na něco ptá / má spousty otázek…?

moje pokusy – a za odpovědi díky:

Our daughter is still ask questions us.

Our daughter is asking something us still.

Odpovědi
Dochy

Oboje zaručeně špatně.
Nemůžeš dát do věty „is“ a „ask“ (do jedné vazby – první věta, muselo by být „is asking“). Také si myslím (bez záruky) že „still“ není o co chceš. Možná spíše použít něco ze slov: permanently, continuously, always, Možná by se dalo použít i to still, ale zaručeně v jiném slovosledu. (Možná …is still asking…"

K mojí angličtině, abys měl nějaké vodítko jak moc vážně mně brát: považuju se za věčného, trochu pokročilého začátečníka, v zaměstnání jsem v kurzu upper intermediate, a v praxi spíše luštím technickou dokumentaci, než abych musel sám něco tvořit – zvlášť ne obecného (jsem technik). Sand se Ti ozve někdo kdo Anglicky opravdu umí.

agentpv

Díky Dochy, teď ty věty vypadají takto. Zkusím ještě zapátrat po netu a na facebooku.

Our daughter is always asking (questions) for something to us.
Our daughter is always ask (questions) for something to us.

Dochy

Druhá opět zaručeně špatně. První s několika otazníky.
„She is ask“ – do češtiny doslova „Ona je ptát“ (on je ten překlad s trochu s otazníkem, ale jak anglická tak česká verze je zhruba stejně špatně. )
To always – nejsem si jist jestli je dobře. Možná ano, možná ne
„ask for something“ – myslím, že tam potřebuješ jinou vazbu. Domnívám se, že je to takhle ve významu žádá/prosí.
S tím „to us“ na konci – když kolega kterého občas požádám o korekci nějakého mejlu uvidí takhle dlouho větu, rovnou mi řekne abych to přeformuloval. Nedokážu říct jestli to je dobře nebo ne, ale nějak mi to drhne.,,