agentpv

Jak Angličané vnímají rozdíl mezi – „I am doing …“ a „I am working…“ ve smyslu já dělám, já pracuji …?

Nejlepší odpověď
Justin1

Pokud vím, tak se neříká „I am doing“ (aniž by se řeklo, co konkrétně se dělá) ve smyslu „já pracuji“. Když se někoho zeptáš „How are you doing?“, znamená to „Jak se máš?“, neznamená to „Jak pracuješ?“.

Další odpovědi
Ametyst

V prvním případě musí následovat “ I am doing a good job” například.

Dochy

„Do“ se ve většině případů používá jen jako pomocné sloveso. Samo o sobě nenese význam „dělám/pracuji“.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

quentos

Dochy: … ale nese…