DusanOrlik

Jak aktualizovat OS Androidu?

Zdravím,

Mám android,v.4.4.4 , podle toho co jsem četl (svět androida.cz) už by mela byt dávno aktualizace na verzi 5.0.Poradite jak na to? Pravděpodobně rootnutím,a je to dobrý nápad přejít.Četl jsem i ze nejnovější android verze se moc nepovedla.Díky za odpovědi

DOPLŇUJU: Mám mobil Lenovo A6000.
Aktualizace systému jsem dělal nedávno,ale jaksi v něm update na novější android nebyl

Nejlepší odpověď
Karelcz

Aktualizace dodá výrobce. Jestliže jiný telefon než Nexus (přímo od googlu), tak si počkáte. Protože řada telefonů má upravený SW pro vlastní účely a navíc se nehrnou do vydání dalších aktualizací…Tedy čekat aneb root. Ten je ale pro zkušenější.

Ještě se podívejte na internet zda váš telefon se vůbec plánuje nový android.

Další odpovědi
zelí

A co máš za telefon? Taková základní informace.

Jinak standartně se android aktualizuje: Nastavení – Obecné – O zařízení – Aktualizace softwaru

Doplňuji: Píšou 2. Čtvrtletí. Ještě bych počkal. Další možnost zdržení aktualizace je, když máte telefon koupený od operátora. Operátoři si aktualizace dále upravují. Já na android 5.0 aktualizoval nedávno taky ze 4.4 a není teda nic moc. Mám Note3.

ptáč

Lenovo chce prodat přístroje, ne dodávat novou verzi Android. Oni na to kašlou. „OTA“ podle všeho u Lenovo nefunguje. Novou verzi Androidu má na starosti výrobce. Google má svou značku mobilu, nevzpomínám si název, ale ten update přes vzduch umožňuje a stará se o to.

Zdroj: http://www.sve­tandroida.cz/ne­xus-android-5-0-lollipop-201411