Morty

Jak a v čem programovat driver?

Dobrý den,
používám mikroprocesor Picaxe a chtěl bych se naučit vytvořit nějaký hardware, nějakou periferii. Dokážu odeslat data do počítače sériovou komunikací a tato data bych potřeboval zpracovat. Také bych se rád naučil vysílat data zpět z počítače do mikroprocesoru. Prostě sériová komunikace mezi počítačem a Picaxem (mikroprocesorem).

Nejdřív bych potřeboval vědět v čem to naprogramovat. Mám na mysli jaký jazyk je pro mne nejlepší.

Dále by bodl nějaký návod :D . Nejlépe český, ale pokud jiný nebude tak nepohrdnu anglickým. Klidně sem nahažte víc odkazů a já si je prostuduju.

Dík moc a nebojte se mne na cokoli ptát.

Odpovědi
anonym

V čemkoliv. Stačí pro to mít interpret/kom­pilátor. Driver – ovladač jednoduše čte nějaký registr, anebo nějaký port. (při skupině portů hovoříme o portovém interface) Například čtení klávesnice v ASM:

in al, 0×60

C/C++ má in/out pro porty, pro registry inline assembler atd. Očividně neumíš dobře programovat – driver nenapíšeš ze dne na den. Chce to praxi – alespoň 10 let…
Doplňuji:
Vycházím z toho, že se ptáš na jazyk. Kdyby jsi byl dobrý programátor, víš, že se dá v čemkoliv napsat cokoliv. Když napíšeš interpret pro PHP, může být PHP OS. Stejně tak může HTML ovládat CNC atd. Návodů je plný internet – pro tebe nemají cenu. Začni tím, jak funguje PC a součástky HW. Reálný režim, chráněný režim. Halda, globální halda, serializace (hibernace), paralelizace, porty → sběrnice, paměti s náhodným přístupem, paměti se statickým přístupem,…

arygnoc

Windows Driver Development Kit

potrebujete C++.