Kotja

Jak a proč volit?

Už jsou zase volby a s nimi články, že se má volit svědomitě a tak.
Ale mě napadlo, má to smysl?
Protože

  1. Nevidím souvislost mezi tím, že JÁ dám hlas někomu slibujícímu podporu zaměstnanosti a tím, že JÁ snadněji seženu práci. U jiných metod tady souvislost je – třeba že teď pracuji zadarmo jen abych získal praxi a doporučení.
  2. I kdybych pečlivě studoval strany a kandidáty pořád budu mít jen jeden hlas.

Nejlepší odpověď
mosoj

Asi jsi zapomněl že jsou volby do obecních zastupitelstev a ne do parlamentu !!

Další odpovědi
scratcher92

Kéž by to tak fungovalo. Dnes strany slibují hory doly, někteří se zmůžou jen na text „volte nás“ a jakmile jsou prosazeni, na sliby zázrakem všichni zapomenou. Z toho vyplývá, že veškeré sliby jsou „démonizovány“ a asi 95% z nich se nevyplní. Takže by se dalo říct, že to smysl nemá, pokud by jsi nevolil někoho, o kom víš že to myslí vážně. A jeden hlas je až až, protože někteří nevyužijí ani ten jeden :)