jawi2009

Jak a kdy zastřihnout švestku?

Nejlepší odpověď
jirkajirka

Švestka se může stříhat po celý rok. Kdykoliv.To samé i broskev
Doplňuji:
Mám 23 stromu švestek, které prostřihávám podle rad mého 81 roku starého dědy a stromy ani klejotok neměli. 4 stromky broskví a taky bez problému.

Další odpovědi
Drap

Peckoviny by se měly stříhat vždy po sklizni. Na to jak se zde bude těžko odepovídat. Odstranit všechny suché větve, odřezat to, co příliš stíní vnitřek koruny. Pokud si nepřejeme aby byl strom příliš vysoký zastříhnout výhony, které jsou směrem nahoru. Je toho více. Nejlépe si o tom přečíst nějakou literaturu.