mariezza

Jak a kde získat duplikát kupní smlouvy prodej domu?

jak postupovat při ztrátě kupní smlouvy na dům? Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Pepa25

Kupní smlouva je v archívu u příslušného notáře, pokud byla uzavřena formou notářského zápisu. Také je ve sbírce listin na katastru nemovitostí, opět někde v archívu, ale za poplatek by ji měli najít. Samozřejmě ji měla a možná stále má protitrana (tehdejší prodávající). Podle doplnění v diskusi jde ale o dost starou věc (35 let od události), tak to nebude tak jednoduché – opravdu ji proto potřebujete (jako doklad vlastniství stačí údaj v katastru nemovitostí)?

Další odpovědi
JežíšKristus

Kupní smlouvy se nezveřejňují.

Pokud máte na mysli svoji smlouvu, tak si zajděte na poštu – CzechPoint, ať vám udělají autorizovanou­ kopii.

elkon

Kupní smlouvy bývají většinou dvě, prodávající a kupující. Pokud ještě není uložena třeba u notáře.

mariezza

Děkuji za odpověd

mariezza

z druhý strany prodávající už zemřel, tak jí nemám kde jinde vzít

JežíšKristus

Že by byla na katastru, tomu bych nevěřil, dříve v tom byl bordel a dnes se to obchází prohlášením. Strany nechtějí zveřejňovat kupní cenu, totiž.

mariezza

právě, že nemám žádnou smlouvu v ruce, ztracená při stěhování a je to stará smlouva uzavřená v roce1986, tak jak mám postupovat, kam se obrátit kde by mi dali duplikát.

elkon

Druhá strana ji snad také má, tak vám ji mohou ofotit.